reklama 11B

reklama

Finále Zlaté podkovy s obhájci titulů na startu

 21.08.2018 10:16 | AUTOR

ikonka

Ve dnech 24. – 26. srpna se v Humpolci odehraje tradiční finále Zlaté podkovy 2018. Jde o seriál s nejdelší historií, letos se koná již třiapadesátý ročník! Na Vysočinu zamíří téměř všichni vítězové loňských finálových soutěží.

reklama 12D
Zlatá podkova spojuje všestrannost se soutěžemi spřežení. Od dubna do srpna probíhaly v různých místech České republiky kvalifikační závody v obou disciplínách, které během posledního srpnového víkendu vyústí ve finále, jehož dějištěm je tradičně Humpolec.
 
Automaticky kvalifikovaní jsou vítězové jednotlivých kategorií z předchozího roku. A téměř všichni obhájci se objeví na startu také letos.
 
Finále Zlaté podkovy, tedy soutěže všestrannosti na úrovni CNC2* ovládla loni Eliška Orctová s Bonusem a stejná dvojice je na soupiskách i pro finále ročníku 2018. Konkurovat jí bude také jeden z vítězů seriálu Jan Holec s Tasznikem, dále odstartuje například úřadující mistr ČR Robert Pokorný s koňmi Floor a Boline. Ve Stříbrné podkově CNC1* vyhrála Veronika Příhodová na Expresso-EV, a ani ta nebude v Humpolci chybět. 
 
Také vozatajské soutěže přilákaly obhájce loňských titulů Mistrů opratí. Jiří Nesvačil senior se pokusí vyhrát podruhé v řadě kategorii čtyřspřeží. Přihlášeni jsou také Jaroslav Juráň, Zdeněk Jirásek, Milan Domes, Petr Vlašic a Kateřina Sklenská. 
 
Ve dvojkách dominoval v roce 2017 Josef Drábek, který také letos nechybí. Na soupiskách je deset dalších kočárů, povedou je třeba Václav Coufalík, Jaroslav Kohout, Jaroslav Juráň nebo Lubomír Hlavenka. V jednospřeží a pony párech se podle uzavřených přihlášek v JIS obhajoby Libora Kurky respektive Milana Kořínka nedočkáme. 
 
Závodit se začíná v pátek 24. srpna drezurní zkouškou obou disciplín, krosy a maratony jsou na programu v sobotu, v neděli se pak rozhodne na parkuru.
 
Záznam závodů najdete v odkazu dole a také v JIS ČJF. 


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace