EquiTV ŽIVĚ: dostihy, chladnokrevníci, paravoltiž, working equitation
reklama 11B

Zemřel Christian Richner. Dlouholetý agent dovezl do Česka řadu hvězd

 13.04.2021 14:07 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Ve věku 68 let zemřel bloodstock agent Christian Richner. Švýcar působící mnoho let v Česku pomohl zprostředkovat nákup řady úspěšných dostihových koní i zajímavých chovných klisen. Smutnou zprávu přinesly společnost Arqana a server Galopponline.

reklama 12C

Christian Richner, na mezinárodní dostihové scéně všeobecně známý jako Chris, vstoupil do českého turfu v 90. letech spolu s několika švýcarskými přáteli, kteří stáli za úspěšnou stájí Swiss Fans. Jejich nejúspěšnějším koněm byl šampion sprinterů Silnar. Samotný Richner později provozoval i vlastní stáj CRB Racing. S postupem času se však stále intenzivněji soustředil na profesi bloodstock agenta, přestože měl i řadu dalších aktivit, k nimž svého času patřila například restaurace v pražském Podolí.

Pro své klienty nejen z řad českých a slovenských majitelů, ale i ze Švýcarska, Německa, Maďarska a dalších zemí, zprostředkovával nákupy ostře sledovaných dostihových nadějí i zajímavých chovných posil. V posledních letech působil také jako zástupce francouzské Arqany.

Právě francouzský a německý plnokrevný trh byly jeho hlavní doménou, ale Richner během uplynulých dvaceti let objížděl prakticky všechny klíčové evropské dražby. Seznam úspěšných koní, na jejichž koupi se podílel, je velmi dlouhý. Jeho aktivita nebo doporučení stály na počátku kariér řady vítězů derby a dalších významných dostihů včetně mezinárodně úspěšných hvězd jako Subway Dancer a Trip To Rhodos.

O tom, že Richner ve svém oboru patřil k respektovaným hráčům, svědčila i jeho bohatá publicistická činnost. Několik let měl sloupek v měsíčníku Turf Magazín a ještě v letošním roce publikoval na portálu Fitmin blog ze svého pobytu ve francouzském hřebčíně Haras de Saint-Arnoult. Pravidelně patřil mezi bloodstock agenty oslovované prestižními zahraničními periodiky v různých anketách k aktuálnímu dění na evropské plnokrevné scéně.

Foto: Martin CápK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


Štítky: dostihy
reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE