NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11A

reklama

Slovákům se v Olomouci daří. Ján Cigán opět vyhrál, Strnadlová čtvrtá

 20.06.2021 13:05 | AUTOR: Kateřina Návojová |
FOTOGALERIE

ikonka

Lucie Strnadlová téměř sahala po vítězství ve finále Medium Tour CSI v Olomouci. Díky poslední startovní pozici mohla jet na jistotu. Stačilo jí dokončit bezchybně a v časovém limitu, ale bohužel chyba na poslední překážce určila vítězem Jána Cigána.

reklama 12A

 
Irský stavitel parkuru Alan Wade výrazně přitvrdil při závěrečném dni mezinárodních skokových závodů CSI2*-W v Olomouci. Ve finále Medium Tour se na parkuru 140 centimetrů vysokém představilo přes 60 dvojic. 
 
Pouze čtyři však dokončily základní kolo bez chyb na překážkách a ve stanoveném čase. Mezi nimi byla i jedna česká, Lucie Strnadlová a hřebec Calox. A právě tato domácí reprezentantka startovala jako poslední. Vzhledem k chybám soupeřů věděla, že stačí dokončit parkur bezchybně a v časovém limitu, resp. pouze s drobnou penalizací za čas. Bohužel chyba na posledním skoku v kombinaci s pomalejší jízdou nakonec znamenala čtvrté místo ve výsledkové listině. 
 
Z vítězství se radoval Slovák Ján Cigán mladší, který na parkuru sedlal klisnu Nice Lady a rozeskakování absolvoval s jednou chybou a nejrychlejším časem 31,92 sekundy. Druhou příčku získala s odstupem zhruba půl vteřiny německá jezdkyně Pheline Ahlmann, která absolvovala parkuru s klisnou Abby. Elitní trio uzavřel rakouský zástupce Roland Englbrecht s valachem Calippo 8. 
 
Na dekorování byl kromě Lucie Strnadlové ještě jeden český jezdec. S pouhým jedním trestným bodem za překročení časového limitu absolvoval základní kolo Václav Mládek s valachem Neo 27 a skončil pátý. 
 
Kompletní výsledky a další informace najdete na adrese www.csiolomouc.cz. Po celých pět dnů je možné sledovat on-line přenos prostřednictvím www.equitv.cz, CMH.tv, i-vysílání České televize a stránek pořadatele.
 
Foto: Kateřina Návojová
 
 
 
 


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace