ŽIVĚ na EquiTV.cz 14. června: Kritéria mladých koní v Opavě
reklama 11B

reklama

Hromadná diskvalifikace v Anglii. Vítězství bral sedmý v cíli

 16.11.2020 10:48 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Kuriózní doběh měl poslední nedělní dostih v britském Fontwellu. Prvních šest koní v cíli bylo diskvalifikováno kvůli nedodržení kursu a vítězství získala sedmá Dharma Rain jako jediný klasifikovaný kůň. Jezdci však nebyli jedinými viníky situace.

reklama 12C
Klisnám určený handicap přes proutěné překážky na 3800 metrů poznamenalo zadržení Bluebell Sally před jednou z překážek, po němž klisnu na místě ošetřil veterinář s pomocníky. Jelikož se pole mělo v dostihu na toto místo ještě vrátit, pořadatel vyslal četu s praporkem a šipkami, aby jezdce navedla k objetí klisny v dostatečné vzdálenosti.
 
Sedm z osmi platně pokračujících jezdců však signalizaci pochopilo nesprávně a objelo také třetí překážku od konce. Jako jediný ji překonal Jack Tudor na Dharma Rain.
 
"Vypadalo to, že možná máme překážku objet, připadalo mi to jako padesát na padesát. Protože šipky ukazovaly za překážku, poslechl jsem svůj instinkt a skočil jsem ji. Bylo to ale dost nejasné," řekl Tudor listu Racing Post poté, co projel cílem na předposledním sedmém místě a po diskvalifikaci zbylých sedmi soupeřů slavil nečekané vítězství.
 
Podle zúčastněných jezdců hrálo velkou roli i rostoucí šero na konci odpoledne. "Jel jsem na zadní pozici a odtud ukazatele působily dojmem, že se týkají překážky. Dokud jsme neprojeli kolem skoku, nebylo to při tom nedostatku světla úplně jasné," podotkl jeden z diskvalifikovaných Page Fuller.
 
British Horse Racing Authority (BHA) později oznámila, že diskvalifikovaní jezdci neobdrží žádný další trest. Někteří bookmakeři vypláceli sázky nejen na Dharma Rain, ale i na původní vítězku Just Henny.
 
 
Ilustrační foto: Fontwell Park


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace