NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11D

reklama

Heřmanův Městec je bez kladrubáků. Začala rekonstrukce areálu

 12.03.2021 13:49 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Necelé dva roky bude bez starokladrubských koní areál Národního hřebčína Kladruby v Heřmanově Městci, ve kterém v pátek 12. března začala rozsáhlá rekonstrukce. Před téměř sto padesáti lety jej nechal vybudovat kníže Ferdinand Bonaventura Kinský.

reklama 12D

 
 
Výcvikové středisko v Heřmanově Městci, které je součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem, projde rozsáhlou stavební obnovou. 
 
Ve čtvrtek 11. března 2021 odjeli ze stájí v Heřmanově Městci poslední starokladrubští koně. Následující den byl areál předán zhotoviteli stavby. „Svým rozsahem a zároveň citlivým přístupem k historickému odkazu chovu koní v Heřmanově Městci se jedná o náročnou a komplexní obnovu nemovité kulturní památky,“ upřesnili zástupci Národního hřebčína na svých internetových stránkách.
 
Výjimečně zachovalý soubor budov byl postaven v letech 1874 – 1875 na objednávku knížete Ferdinanda Bonaventury Kinského stavitelem Adamcem z Vídně pro velkostatek na místě stávajících, kapacitně nevyhovujících stájí. 
 
Objekty nabízí historickou hodnotu nejen svým stářím, ale právě svým původním stavem s jen minimálními zásahy, které by významně narušily vzhled a funkci souboru budov. Rozsáhlá rekonstrukce areálu by měla být dokončena ke konci roku 2022. 
 
Po dobu rekonstrukce budou koně dočasně ustájeni v Kladrubech nad Labem. Nově rehabilitované objekty se následně opět otevřou k prohlídkám zájemcům z řad veřejnosti. „Těšíme se, až návštěvníky v nově rekonstruovaných stájích v Heřmanově Městci opět přivítáme,“ dodali představitelé hřebčína.
 
Zdroj: Národní hřebčín Kladruby
Foto: Národní hřebčín Kladruby


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace