Sledujte živě na EquiTV.cz: 27. 11. Zimní jezdecký pohár v Královicích
reklama 11A

reklama

FEI linka EHV-1: Koně z Dauhá jsou zpět. V Německu zmetalo osm klisen

 23.03.2021 20:55 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Mezinárodní jezdecká federace informovala o dalším novém případu pozitivně testovaného koně na EHV-1, který se vrátil ze španělské Valencie. Z tohoto ohniska nákazy herpesvirové infekce postupně odjíždějí další koně, zůstává jich tam zhruba čtyřicet.

reklama 12C
 
V pondělí 22. března FEI informovala o tom, že ve španělské Valencii zůstává již pouze 41 koní, z nichž 34 je na místě konání a sedm v nedaleké soukromé stáji. První ze skupiny švédských koní by měli odcestovat ve středu, další skupina britských koní odletí 29. března.
 
Mezinárodní jezdecká federace současně obdržela oznámení o koni, který byl po návratu z Valencie pozitivně testován na EHV-1 ve svých domovských stájích v Německu.
 
Německá národní federace informovala FEI o dalších třech klisnách, které potratily hříbata ve stejných stájích, kde již uhynuli dva dospělí koně a jedno novorozené hříbě. Na stejném místě dříve zmetalo pět klisen.
 
Dobrá zpráva je, že čtyři koně, kteří byli izolovaní v katarském Dauhá, se bezpečně vrátili do Evropy. IT oddělení Mezinárodní jezdecké federace pokračuje v odblokování koní v databázi FEI, u nichž byly splněny nezbytné protokoly o biologické bezpečnosti.
 
V úterý 23. března se sešla také veterinární komise FEI. Zabývala se, jak bezpečně spustit jezdecké soutěže v Evropě po vypuknutí nákazy EHV-1.
 
Zdroj: FEI
Ilustrační foto: Stefano Grasso / LGCT


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace