reklama 11B

Drezurní derby v Hamburku: Finalisté musí být ochotni zapůjčit koně soupeři

ikonka

Hamburské skokové derby provází více než speciální Německé drezurní derby. Soutěž, která musela dostal výjimku od Mezinárodní jezdecké federace (FEI). Ve finále si totiž jezdci střídají koně a kdo k tomu není svolný, ten je diskvalifikován.
10.05.2024 06:30  |  Autor: Pavla Růžičková  |  Foto: tiskové středisko EN GARDE  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B
 
Německé drezurní derby se poprvé konalo v roce 1955. Ve svých začátcích to byla velmi důležitá mezinárodní drezurní soutěž, ale její význam postupně upadal. 
 
Od roku 1990 byly drezurní soutěže dokonce potupně přesunuty do jiného areálu a jedinečné střídání koní ve finále bylo zrušeno. V roce 1999 vstoupil do derby nový sportovním ředitel Paul Schockemöhle a kromě jiného měl vizi vrátit drezurní derby na výsluní. 
 
Vrátit drezurní soutěže zpět na hlavní místo konání bylo jednoduché, ovšem nápad s výměnou koní narazil na odpor jezdců. Proto do soutěže vždy tři ze svých koní přihlásil Paula dlouholetý obchodní partner Ullrich Kaselmann (vlastní asi dvě stě sportovních koní), a ti pak byli finalistům k dispozici. Přesto soutěž provázely problémy a některé ročníky se ani nekonaly.
 

Nepřehlédněte: Rekordman Hamburského derby je Nelson Pessoa. Kurz je téměř sto let stejný

 
V roce 2011 získalo drezurní derby výjimku FEI a finále se tak jezdí na mezinárodní úrovni jako zkrácené Grand Prix s výměnou koní. Každý ze tří nejlepších jezdců z kvalifikačních soutěží představí svého koně a také koně svých konkurentů v úloze S s piafou a pasáží, výsledky se sečtou a vydělí. 
 
Stále je možné si do finále zapůjčit jiného koně, musí ale v soutěži startovat, byť i s jiným jezdcem. Ovšem někteří jezdci i tak stále váhali s půjčováním koní, a tak vešlo v platnost další zvláštní pravidlo derby – pokud jezdec kvalifikovaný do finále odmítne startovat, respektive zapůjčit svého koně ostatním finalistům, je z Grand Prix zpětně diskvalifikován a do finále se posouvá další umístěný jezdec.
 
Listina vítězů je přímo encyklopedií německých drezurních hvězd, mezi několikanásobné vítěze patří Willi Schultheis, Reiner Klimke, Harry Boldt, Herbert Rehbein, Klaus Balkenhol či Isabell Werth. 
 
Grand Prix CDI4* s výměnou koní se v rámci 64. ročníku Deutsches Dressur-Derby v Cáchách jede tuto neděli 12. května od 11:00 hodin.FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE