Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11B

reklama

Evropský pohár žokejů: Zájem projevili Němci, Slováci i Rakušani

 20.08.2020 15:10 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Jednašedesát přihlášek ze čtyř různých zemí bylo ve čtvrtek odevzdáno do čtyř hlavních dostihů Evropského poháru žokejů. Šestý ročník prestižního mítinku se uskuteční v neděli 27. září v Chuchle Areně Praha.

reklama 12C
O start v hlavním dostihu - 1,2 miliony korun dotovaném Leram EJC Million na 1400 metrů - se předběžně uchází patnáct koní včetně čtyř německých sprinterů. Trenér Jan Korpas přihlásil čtyřletého Bravehearta, Bohumil Nedorostek projevil zájem se stejně starými blacktype koňmi: listed umístěným Power Jackem a především s listed vítězkou Jin Jin. Mnichovský trenér Werner Glanz nominoval šestiletého Mister Onyxe. Mezi přihlášenými členy domácí elity nechybí vítězové předešlých ročníků Troizilet a Ultimate Fight.
 
Mezinárodní nádech by mohl mít i středotraťařský vrchol EJC Middle na 1800 metrů, kde Ignaciuse Reillyho, Black Canyona, Darkolvu či tříletého Ratea můžou vyzvat německá Alma Mater a slovenský Ryony.
 
Do nově vypsaného EJC Fillies & Mares Cup na 2200 metrů předběžně směřují dvojnásobný slovenský Kůň roku Zoriana, její krajanka Ladie Mazie a Němka Perfect Pitch. Vedle starších Rousse, čerstvé držitelky statusu blacktype koně Imsexyandiknowit či Lady Roseburg je zastoupen i tříletý ročník. Přihlášku vlastní Faliraki, Fraga, Loriana Of Jape, Sterli či Sylviana.
 
Zajímavým dostihem by měl být i EJC Juvenile Sprint, kde kromě zajímavých domácích dvouletých figuruje i rakouská Mia.
 
Ilustrační foto: Ivan Krejza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace