Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11A

Vrchol sezony WECR: Královické mistrovství ČR ve working equitation

 12.09.2019 08:55 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Královický dvůr hostil mistrovství České republiky ve working equitation pod hlavičkou WECR. Více než šedesát dvojic změřilo síly ve třech různých testech. Přinášíme vám podrobné výsledky, fotogalerii i video záznam.

reklama 12A

 

KOMPLETNÍ ZÁZNAM ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ SLEDUJTE ZDE

 
V jezdeckém areálu Královický Dvůr proběhlo ve dnech 7. a 8. září vyvrcholení letošní sezony pro jezdce spolku Working Equitation Česká republika. Hlavním partnerem mistrovství se stala společnost Metrostav a.s.. Bojovalo se zde o mistrovské tituly pro rok 2019 v kategorii dětí, juniorů, seniorů a týmů. Děti o mistrovský titul soupeřily v úrovni obtížnosti “L - lehká”, junioři v úrovni “S - střední” a senioři v úrovni  “P - pokročilá”. V mistrovské soutěži týmů se představilo celkem 7 týmů složených ze soutěžících ve třídách úrovní  “Z”, “L”, “S” a “P”.
 
Vedle mistrovských klání byly vypsány také rámcové soutěže úrovně “Z” až “S” a také soutěž s vodičem “Mladý worker” určená pro nejmladší děti, které ještě samostatně nejezdí. Ve spolupráci s Českým Bezudidlovým Spolkem dále pořádající spolek WEČR vypsal otevřenou bezudidlovou soutěž úrovně “Z”.
 
Celkově bylo do soutěží přihlášeno 65 jezdeckých dvojic a během třídenního klání jsme tak mohli vidět 119 jednotlivých testů, jelikož každá jezdecká dvojice podle zvoleného typu soutěže a úrovně obtížnosti absolvuje 1-3 testy (drezuru, test ovladatelnosti, test rychlosti).
 
V pátek v poledne celé třídenní klání odstartovalo slavnostní zahájení, kdy na kolbiště nastoupili všichni účastníci se svými koňmi zformovaní do týmů o 4-5 členech. Jednotlivé týmy rozhodně nezanedbaly kreativní přípravu a tak je mohli diváci snadno rozlišit díky vlajkám, šerpám či doplňkům oblečení a výstroje. Součástí výstroje týmu “Nenápadní” byly doplňky ve výstražných barvách, tým “Equirables” označil své koně barevným nápisem na zádích koní, tým “TOP GUN” bylo snadné rozpoznat podle typických slunečních brýlí a pilotkách na klopě. Dokonce jim popřál hodně štěstí Martin Šonka, který ve stejný víkend bojoval o titul mistra světa Red Bull Air Race v Japonsku.
 
Po slavnostním nástupu pak až do večera probíhaly drezurní testy ve čtyřech úrovních obtížnosti od “Z-základní” až po “P - pokročilou”. Na páteční večer pořadatelský tým naplánoval pro účastníky slavnostní večeři s promítáním a společnou zábavou.
 
V sobotu již od brzkých ranních hodin následovaly testy ovladatelnosti a v odpoledních hodinách se pak v místě dění konaly Královické slavnosti a dožínky spojené s již tradiční jezdeckou show. V rámci různých ukázek práce s koňmi nechybělo ani krátké představení working equitation, kde si to rozdaly jezdecké dvojice v paralelních rychlostních jízdách. 
V neděli dopoledne si nejprve přišli na své bezudidloví jezdci, kteří soutěžili v testu ovladatelnosti ČBS stupně “Z” a následně nejmladší “workeři”, kteří zde na vlastní kůži prožívali závodní atmosféru v soutěži na workingových překážkách za doprovodu vodiče. Odpoledne pak třídenní mistrovské zápolení vyvrcholilo rychlostními testy v juniorské a seniorské mistrovské třídě.
 
V kategorii dětí obhájila mistrovský titul Kristýna Maternová s lusitánem GinTonicem, na druhém místě se umístila Amálie Pavlíková s klisnou Lady Zareta a třetí místo připadlo Magdaleně Janouškové s klisnou Delineante Electra. Mezi juniory se podařilo obhájit mistrovský titul Barboře Pleskačové s kladrubským hřebcem Sacramoso Margeta XIII-20, stříbro si odnesla Jindra Kučerová s Lidkou 2 a bronz putoval k Alici Weinfurtové s Gabrielem.
 
V seniorské kategorii byl závod napínavý doslova do poslední minuty, kdy malý kousek štěstí chyběl poslední startující Petře Čejkové, které z ruky vyklouzla garrocha a ve vteřině se jí tak rozplynula naděje na získání seniorského mistrovského titulu. Ten nakonec vybojovala Tereza Slabá s pony hřebcem WPBR Dollom Valmont, která po dvou soutěžních dnech nastupovala do “speed testu” ze sdíleného prvního místa. Titul vicemistra pak připadnul Jitce Šimouškové s valachem Neapolitano Tuscok a třetí místo obsadila Šárka Kopecká s GinTonicem.
 
Z týmového mistrovského titulu se nakonec radovalo družstvo “Ladies and gentleman” ve složení tří klisen a jednoho hřebce. Týmovými mistry jsou tedy pro letošek Tereza Slabá (Dollom Valmont), Jindra Kučerová (Lidka 2), Kristýna Malenínská (Villa) a Klára Dostálová (Leontýna).
 
Slavnostní zakončení třídenního mistrovství proběhlo v neděli v podvečer, kdy v rámci nástupu všech účastníků s jejich koňmi zazněla česká hymna a následně byly postupně vyhlášeny výsledky všech mistrovských soutěží, nejúspěšnější jezdci byli dekorováni se svými koňmi a následně vystoupali na stupínky vítězů. Na úplný závěr samozřejmě nemohlo chybět tradiční čestné kolo, které vzhledem k početnému poli zúčastněných koní proběhlo velmi zvesela a příjemně tak korunovalo milou a přátelskou atmosféru, která jako obvykle naše workingové závody doprovázela.
 
Text: Veronika Slavíčková
 
Foto: ToTa, Jaroslav Polcer a Adéla Podzemská


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE