reklama 11D


Mihai Maldea v Královicích ukázal, jak se jezdí Working Equitation

 08.07.2019 15:55 | AUTOR

ikonka

Ve dnech 5. - 7. července se jezdecký areál Královický dvůr stal dějištěm prvních závodů Working Equitation s mezinárodní účastí Czech Summer Open 2019. Hvězdou soutěže byl jezdec Mihai Maldea, dlouholetý člen německé národní reprezentace.

reklama 12C

Foto: Kateřina Vojáčková

Závody Czech Summer Open 2019, které proběhly 5. - 7. července v Královicích, byly pořádané pod hlavičkou spolku WEČR a jednalo se zároveň o dosud největší akci v této disciplíně v České republice. Bohatý soutěžní program nabídl soutěže od třídy vodičů, až po tu nejvyšší – takzvanou „Master“ třídu, kde je kůň veden pouze jednou rukou.
 
Tato třída byla v ČR vypsána poprvé a na její start se postavily hned tři české závodnice a reprezentantka z Polska Ewelina Zon. Hvězdou soutěže byl německý jezdec Mihai Maldea, dlouholetý člen německého reprezentačního týmu, který se českým divákům představil v té nejlepší formě, se svým koněm Benjamim de Caniceira předvedl adrenalinovou rychlostní jízdu. S náskokem všechny tři části vyhrál a stal se tak vítězem prvního Czech Summer Open. Na druhém místě skončila česká reprezentantka Barbora Linhartová s Duque II D´Atela, třetí místo si odvezla Ewelina Zon z Polska s koněm Little King Time.
 
Jasného vítěze měla i třída P, kde stejně přesvědčivě vyhrála Rakušanka Angela Honeder s klisnou Dornroeschen. Na druhém místě skončila Petra Čejková s Markusem a skvělé třetí místo vybojovala teprve čtrnáctiletá Kristýna Maternová s Gin Tonicem.
 
Další třídy již měly české vítěze. Třídu S v kategorii seniorů vyhrála Babeta Melčová s Bankietem, společnou třídu dětí a juniorů Alžběta Veliká s koněm Mandarino Gold. Vítězi seniorské kategorie třídy L byla Alena Nováková a Harry, v mladší kategorii dětí a juniorů Barbora Pleskačová a Sacramoso Margeta XIII – 20. A ve třídě Z zvítězila v seniorech Lenka Nováková a Fiery Rose, v mladší kategorii Alice Weinfurtová a Gabriel.
 

Kompletní video záznamy najdete v EquiTV v tomto odkazu

 
Závody rozhodovali zkušení mezinárodní rozhodčí Mario Pimentel z Portugalska a Sandra Migl z Rakouska, českou rozhodčí byla Eva Žaludková. Pro diváky byl připraven i doplňkový program, velký úspěch mělo vystoupení Jízdní jednotky policie ČR Praha, potlesk sklidil i dog-dancing a ukázka přípravy koně pro práci ve filmu. V průběhu celé akce mohli také diváci přispět na „Cestu za snem“ na ME v Rotterdamu paradrezurního jezdce Vladimíra Votřela, který také v neděli předával soutěžícím ceny.
 
„První ročník závodů Czech Summer Open zdaleka předčil naše očekávání. Musíme poděkovat všem našim partnerům, kteří nám pomohli tento sen uskutečnit. A areál Královického dvora jako by byl pro tuto akci přímo stvořený. Máme velkou radost z nadšených ohlasů, které přicházejí ze stran soutěžících i rozhodčích a už začínáme přemýšlet, co si na ně vymyslíme příští rok. Plány máme velké, nechte se překvapit “, dodává Šárka Kopecká, ředitelka závodů a předsedkyně spolu WEČR.
 
Další informace najdete na stránkách závodů http://cso.wecr.cz/ a na facebookové stránce akce 
 
Zdroj: tisková zpráva WEČRreklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Brně

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 14. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Tlumačově

• 15. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 20. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - drezura

• 20. 3. od 14.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - voltiž

• 20. 3. od 19.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

• 21. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky a spřežení

• 22. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace