ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11C

reklama

Velký jezdecký den ve Slatiňanech nabídne koktejl ukázek využití koní

 12.08.2021 14:00 | AUTOR

ikonka

Třetí srpnovou sobotu, konkrétně 21. srpna od 13 hodin, pořádá Národní hřebčín Kladruby nad Labem Velký jezdecký den ve Slatiňanech. Akce s bohatým programem připomene loňské 75. výročí chovu starokladrubského vraníka ve Slatiňanech.

reklama 12C

 
Velký jezdecký den ve Slatiňanech je oslavou výjimečného plemene starokladrubského koně a zároveň připomenutím loňského 75. výročí chovu starokladrubského vraníka ve Slatiňanech. Uskuteční se na nově vybudovaném kolbišti Na Rembáni. 
 
Diváci se mohou těšit především na starokladrubské koně, a to jak v zápřeži, tak pod sedlem. Chybět nebude ani vystoupení hostů – jezdců a koní ze Zemského hřebčince Písek a privátních chovatelů. V rámci šestnácti bodového programu bude k vidění například kočárový koktejl s předvedením různých druhů zápřeží, vystoupení jezdkyň v dámských sedlech nebo velká jezdecká čtverylka šestnácti jezdců s osmi bělouši a osmi vraníky. 
 
Chybět nebudou ani ukázky parkurového skákání, uherská pošta, volné stádo vraných klisen a voltiž. Součástí programu bude také návrat bratří Krausů z putování Českem na starokladrubských koních, a to v rámci natáčení závěrečného dílu nového cestopisu České televize Českem na koňském hřbetu.
 
V průběhu dne budou pokřtěny dvě nové knihy. Národní hřebčín vydal k výročí 75 let chovu vraníka ve Slatiňanech publikaci s názvem Výzkumná stanice pro chov koní ve Slatiňanech 1945 – 1992 s podtitulem Světla a stíny regenerace starokladrubského vraníka. Kniha, jejímž obsahem je magisterská diplomová práce Mgr. Evy Jurečkové, mapuje nelehkou cestu regenerace vrané varianty starokladrubského koně. Publikace Bc. Marcely Slavíkové a Ing. Dalibora Gregora „Kladrubáčci – Emilka a kouzlo ročních období“ je třetím dílem úspěšné série vyprávění o starokladrubské klisně Emilce. 
 
Před začátkem hlavního programu bude od 11:00 hodin pro návštěvníky zpřístupněna nově zrekonstruovaná krytá jezdecká hala, kde bude připravena výstava fotografií s názvem „Starokladrubští koně ve světě“ a výstava „Kůň pohledem památkové péče“, kterou připravil Národní památkový ústav.
 
Záštitu nad Velkým jezdeckým dnem ve Slatiňanech převzali ministr zemědělství Miroslav Toman a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
 
Foto: Anna Zimová a Magdaléna Straková
Zdroj: tisková informace NH Kladruby


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace