reklama 11D

reklama

Velký den v Pise. České stáje zahájily překážkovou sezonu hattrickem

 09.01.2020 17:15 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Italská překážková sezona odstartovala dvěma vítězstvími Jana Faltejska a jedním úspěchem Josefa Bartoše v Pise. Českým stájím se ve čtvrtek dařilo ve velkém stylu, pod prvním vítězstvím roku 2020 je podepsán osmiletý valach Quinze de la Rose.

reklama 12C
Několik minut po druhé hodině odpolední se zrodilo první letošní vítězství koně v českém tréninku. Postaral se o něj v italské Pise osmiletý ryzák Quinze de la Rose, který pod žokejem Janem Faltejskem deklasoval stylem start - cíl konkurenci ve steeplechase na 3500 metrů. Premiérový český úspěch v novém kalendářním roce přišel o šest dní později než loni, kdy 3. ledna zvítězil Nine Ou Four ve francouzském Deauville.
 
Tuzemské stáje byly ve čtvrtek při chuti a připsaly si i dva zbylé překážkové dostihy dne prostřednictvím čtyřletého First of All a pětileté Santa Klary. Vedle dvojnásobného vítěze Jana Faltejska bodoval i úřadující italský šampion Josef Bartoš.
 
K úspěšnému vstupu do letošní sezony zavelel Quinze de la Rose v Premio Monravel (3500 m, 14 000 eur). Svěřenec Zdeňka Seménky ze stáje Aryman-Divoky plynule navázal na svou formu z loňského podzimu, kdy se stal ve Slušovicích jedničkovým vítězem a v prosinci dominoval o 5 délek v Pise.
 
Valach v sedle s Janem Faltejskem zamířil hned po startu na špici. Zpočátku mu dýchal na záda krajan Beau Saunois, ale po jeho pádu začal náskok vedoucího ryzáka narůstat. V cílové rovině Quinze de la Rose pohodlně odskočil o sedm délek. Sternkranz s Josefem Bartošem doběhl třetí.
 

Čtěte také: Line Honey vyzařoval naději. Vzpomínka na koně, jemuž tleskal i Gott

 
Faltejsek se radoval i v Premio Nardini (3500 m, 13 200 eur) pro čtyřleté koně, kde dovedl k úspěchu druhého z loňské Zlaté spony tříletých First of All. Zástupce stáje Dr. Charvát z tréninku Pavla Tůmy na poslední chvíli překazil velké sólo Kölsche Junga. Překážkový debutant s Josefem Bartošem odtáhl celý dostih, ale v polovině cílové roviny ho pohodlně minul First of All a odpoutal se o 2 1/4 délky. Třetí finišoval Number One Run.
 
Český hattrick v Pise završila pětiletá tmavý hnědka Santa Klara pod Josefem Bartošem. Premio Belbuc (3500 m, 11 000 eur) v závěru připomínalo tréninkový galop stáje Scuderia Aichner SRL a trenéra Josefa Váni mladšího, neboť dvojice Santa Klara a San Siro utekla zbytku pole o mnoho délek a vybojovala vítězství mezi sebou. Více sil měla předloňská vítězka Nagrody Liry.
 
Druhý čtvrteční doběh "raz-dva-tři" v podání českých barev dotvořil sedmiletý Rubens z tréninku Pavlíny Baštové.reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace