reklama 11A

reklama

Ve stopách Václava Staňka. Young Riders Academy otevírá další ročník

 22.01.2020 08:20 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Projekt Young Riders Academy vstoupil do povědomí české jezdecké veřejnosti v roce 2019, a to díky Václavovi Staňkovi, který se jako první Čech stal jeho součástí. Teď jej mohou následovat další talentovaní mladí jezdci!

reklama 12C
 
„V lednu jsem si všiml na vašich stránkách Jezdci.cz informace od skokové komise ČJF, že se mohou hlásit uchazeči z České republiky. I když jsem váhal, zda je to vůbec vhodné, když nejezdím pravidelně na mezinárodní závody. Přítelkyně a rodina mě však podpořili, abych to udělal. – Nic horšího, že mě nevyberou, se stát nemohlo,“ popisoval před rokem Václav Staněk první impulzy k tomu, aby se přihlásil do Young Riders Academy. 
 
Rok se s rokem sešel, Václav je již na půlroční stáži Bena Schrödera a je z něj i díky pravidelné spolupráci s redakcí webu Jezdci.cz jedna z výrazných osobností jezdeckého sportu u nás. Články o něm si přečetly již tisíce čtenářů. Teď mají příležitost získat mimořádné zkušenosti jeho následovníci!
 
Projekt Riders academy vznikl ve spolupráci skupiny odborníků v jezdectví a Mezinárodního klubu skokových jezdců (IJRC) a s podporou společnosti Rolex. Již sedmý ročník Riders academy je určen pro talentované mladé jezdce ve věku 18 až 23 let. 
 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Václav Staněk: S přihláškou do Riders Academy jsem váhal. Nevěřil jsem

 
Celkem pětadvacet jezdců bude vybráno odbornou porotou pro testovací závody a pět až šest nejlepších získá půlroční stáž v renomované světové stáji. Pro výběr do akademie je rozhodující výkonnost v soutěžích s obtížností 140 až 150 cm, vhodné koně, kterými jezdec disponuje a osobní profil jezdce.
 
Česká republika má možnost přihlásit dva až tři jezdce do širšího výběru, termín přihlášek je 29. února 2020. V případě zájmu o účast zašlete přihlášku zástupcům skokové komise ČJF na e-mail: komise.skoky@cjf.cz nejpozději do 21. února. Výběr se uskuteční při některých závodech CSI ve střední Evropě na konci března a začátkem dubna, místo a termín bude včas oznámen.
 
Zdroj: ČJFreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace