ŽIVĚ na EquiTV.cz: 25. 9. drezura Zduchovice, všestrannost Přeštěnice
reklama 11C

Ve stopách Partenita: Westminster Night a Gurzuf přihlášeni do grupy 1

 16.02.2022 15:15 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Druhý rok za sebou přihlásil Václav Luka mladší dvojici tříletých hřebců do francouzských klasických dostihů. Westminster Night již naznačil potenciál lehkým prosincovým vítězstvím v Chantilly, syn bývalé Lukovy svěřenkyně Gurzuf zatím nestartoval.

reklama 12A

Trenér Václav Luka mladší odevzdal tři přihlášky do francouzských klasických dostihů. Nejvýše hodnocený dvouletek loňské sezony Westminster Night ze stáje Westminster Race Horses figuruje na seznamu kandidátů Emirates Poule d’ Essai des Poulains (Gr.1, 1600 m, 600 000 eur) a Qatar Prix du Jockey Club (Gr.1, 2100 m, 1.5 milionu eur), dosud nestartovavší Gurzuf z vlastního chovu Viktora Tymošenka má nominaci pouze do jarní klasiky.

Oba hřebci tak vykročili ve stopách Partenita a Bakhchisaraye, které Luka do těchto dostihů přihlásil minulý rok. Ani jeden z nich už sice v Bošovicích nestojí a do klasických vrcholů v Chantilly a Longchamp se nakonec nedostali, svůj potenciál však potvrdili později. Partenit v srpnu doběhl těsně druhý v grupě 3 a Bakhchisaray získal dvě francouzská vítězství.

Westminster Night zaujal v prosinci lehkým triumfem o 3 délky mezi nezvítězivšími v Chantilly, po němž majitel Marian Ziburske odmítl několik lukrativních nabídek na prodej.

 

Čtěte také: Cílem Vivienne Wells zůstává zisk statusu blacktype koně, říká Nedorostek

 

"Věděli jsme, že je dobrý, i když startoval s kurzem 61:1. Je to kůň s velkým potenciálem. To, co předvedl, byl asi výkon na listed úrovni, a to má ještě rezervy," komentoval výkon Morandiho syna Václav Luka.

Do francouzské obdoby Velké jarní ceny přihlášený Gurzuf je prvním potomkem Greshnitsie, která byla necelé dvě sezony v Lukově tréninku a Viktor Tymošenko ji posléze nechal připustit Zelzalem. Narostlého hnědáka debut na dráze teprve čeká.

Do Qatar Prix du Jockey Club je v první fázi přihlášeno 162 koní, do Emirates Poule d’ Essai des Poulains předběžně směřuje 111 zájemců. Francouzské verze derby se dosud zúčastnili pouze dva koně v českém tréninku a v obou případech šlo o svěřence Arslangireje Šavujeva. Shamalgan doběhl v roce 2010 pod Thierrym Jarnetem třináctý, Royal Word loni s Fabricem Veronem osmnáctý.

Foto: Pavla Pechmanová (Gurzuf na snímku zcela vpravo)Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE