ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11D

reklama

Váňův úspěšný start roku. Další vítězství získal Charles Street

 13.01.2022 17:10 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Týden po triumfu Sternkranze sedlal Josef Váňa starší dalšího vítěze v Pise. Valach Charles Street nenašel ve steeplechase na 3500 metrů soupeře, v dalším programu čtvtečního mítinku dosáhly české stáje na umístění v rovinové i překážkové části.

reklama 12D

Druhým letošním překážkovým vítězem v českém tréninku se ve čtvrtek odpoledne stal v italské Pise pětiletý Charles Street pod Ondřejem Velkem. Ve stínidlech běžící ryzák stáje Scuderia Tania z lotu Josefa Váni staršího ovládl lehce o 9 délek proutěné překážky Premio Lexou na 3500 metrů. Druhý doběhl Punch Du Rheu s Janem Faltejskem.

Právě svěřenec Zdeňka Seménky se dlouho staral o svižné tempo, zatímco pozdější vítěz odpočíval na chvostu malého pole. Velek se však postupně posouval blíže špici a když na protilehlé rovině ztratil další český zástupce Prouchki svého jezdce Pavla Složila, Charles Street už cválal na třetí pozici. V závěru lehce odešel od soupeřů a připsal si první vítězství ve Váňově péči.

Nijak početná česká ekipa získala ve čtvrtek ještě dvě umístění. Tříletý Bacora v barvách MUDr. Evy Nieslanikové zužitkoval jedenáct dní starý vstup do sezony v Livornu a finišoval o půl délky druhý v prodejním Premio Uliveto Terme na 1500 metrů.

V překážkové části programu vybojoval čtvrté místo ve steeplechase na 3500 metrů čtyřletý Illico Clermont s Pavlem Složilem.

Ilustrační foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČRSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace