reklama 11A

reklama

Spor v Dostihovém spolku Pardubice: Benýšek rezignoval na funkci

 27.01.2020 15:18 | AUTOR |
AKTUALIZOVÁNO

ikonka

Odchod z čela představenstva Dostihového spolku zdůvodnil Richard Benýšek podle serveru Seznam Zprávy konkrétními kroky města Pardubice jako majoritního akcionáře. Náměstek primátora Petr Kvaš jeho slova o hrozícím konci Velké pardubické odmítl.

reklama 12D
Richard Benýšek minulý týden rezignoval na funkci předsedy představenstva Dostihového spolku Pardubice. Zprávu přinesl server Seznam Zprávy s tím, že důvodem Benýškova odchodu po více než šesti letech jsou některá rozhodnutí města Pardubice z poslední doby. Benýšek nadále zůstává akcionářem Dostihového spolku, v němž prostřednictvím společnosti Čiperný grunt kontroluje necelých 23 procent akcií.
 
Svou rezignaci z 21. ledna podle Seznamu Zprávy zdůvodnil mimo jiné vypovězením akcionářské smlouvy městem Pardubice k poslednímu dni roku 2019. "Některá nedávná rozhodnutí města mohou vést k rozvrácení majetku, nebo dokonce až k zániku závodu, u čehož odmítám asistovat," citoval Seznam Zprávy Benýška.
 
Podle místopředsedy spolku a náměstka primátora Petra Kvaše město vypovědělo akcionářskou smlouvu kvůli tomu, že pominul důvod pro její existenci, kterým bylo již neexistující partnerství s Českou pojišťovnou. Právě za tuto firmu byl kdysi Benýšek do představenstva jmenován.
 
Dostihový spolek se v reakci na článek serveru Seznamu Zprávy ohradil zejména proti Benýškovým slovům o hrozícím konci Velké pardubické. "Nevidím důvod, proč by Velká pardubická, která letos slaví 130. ročník, měla být v ohrožení," uvedl Kvaš s tím, že Benýškova rezignace ho překvapila. I podle výkonného ředitele Dostihového spolku Jaroslava Müllera běží přípravy na novou dostihovou sezonu podle plánu.
 
"Dostihový spolek a.s. vstupuje do sezony s významnou podporou státu, kraje, města a obchodních partnerů. Po odchodu dlouholetého generálního partnera Velké pardubické se Dostihovému spolku a.s. už v loňském roce podařilo získat nového a silného strategického partnera Slavia pojišťovnu a vůbec poprvé v historii dosáhnout také na záštitu ministerstva zemědělství. I díky této podpoře Dostihový spolek a.s. vstupuje do nové sezony jako stabilizovaná a stabilní společnost, která rok 2019 uzavřela s kladným hospodářským výsledkem. Aktuálně Dostihový spolek a.s. jedná o spolupráci s dalším významným partnerem pro letošní rok a prohlubuje kontakty s těmi současnými," uvedl Dostihový spolek v tiskové zprávě.
 
Vedení společnosti v reakci na text Seznamu Zprávy vyjádřilo lítost nad použitými formulacemi i titulkem "Velké pardubické hrozí zánik. Majitelé se rozhádali". Označilo je za tendenční.
 
Nejnovější spor mezi akcionáři přináší Velké pardubické a jejímu dějišti další vlnu nevítané publicity. Tu předchozí vyvolal odchod zmiňované České pojišťovny z role titulárního partnera slavného dostihu a loňské hledání nového sponzora, kterého Velká pardubická získala na další tři roky ve Slavia pojišťovně.
 
Dostihová sezona 2020 začne v Pardubicích 8. května. Připraveno je celkem 12 dostihových dnů včetně novinky v podobě čtyř pátečních mítinků s rovinovými dostihy a dostihy přes proutěné překážky. Vrcholem sezony bude 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, která je na programu 11. října 2020.reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace