reklama 11D

Šestiletá Eowyn de Goedereede Z byla při KMK v Suché ze všech nejlepší

 06.07.2022 18:19 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Při závodech zařazených do seriálu Kritérium mladých koní zvítězila v Suché u Litomyšle díky známce 26,4 Eowyn de Goedereede Z s Jiřím Hruškou nejen v kategorii šestiletých klisen. Současně se jednalo o nejvyšší hodnocení celého mítinku.

reklama 12A
 
V Suché u Litomyšle pokračoval dalším kolem seriál Kritérium mladých koní. Na programu bylo tradičně šest soutěží pro čtyř až šestileté koně. 
 
V nejmladší kategorii klisen obdržela jako jediná známku převyšující 25 bodů Semiramis 5 po hřebci Quaid z matky po Fidji du Fleury, kterou sedlala Jana Žilinská. Známka 25,2 byla o tři desetiny vyšší než v případě druhé umístěné čtyřleté Tsunami s Kateřinou Benediktovou. Také třetí umístěnou klisnu Jamie HF prezentovala žena, a to Veronika Jelínková. Komisař Luboš Kozák jí udělil známku 24,3 bodů. 
 
Podstatně obtížnější rozhodování měl v případě čtyřletých hřebců a valachů, kde čtveřici nejlepších děla vždy jen jedna desetina bodu. Vítězné skóre 25,7 obdržel Ulrich DK po Untouchable z matky po Caretino. Jeho jezdcem je Jiří Tměj. Spokojena jistě byla i Kateřina Mestenhauserová s předvedením svého svěřence jménem Espace, jenž skončil druhý před Sharkem RVP s Markem Klusem. Čtvrtým umístěným byl Cante Royal pod Miloslavem Příhodou. Ten sedlal i pátého Invictuse de Verdoso. 
 
Velmi vysoké hodnocení 25,9 bodů zajistilo první příčku mezi pětiletými klisnami Piruetě 1 s Lenkou Kočí. Vítězka je po otci Quaid z matky po hřebci Popcorn. Také další dvě klisny byly oznámkovány více jak 25 body. Pomyslný bronz získala díky 25,3 bodům Elvista sedlaná Jiřím Hruškou. O desetinu horší hodnocení měla Mon Cherie.D s Janem Pavlíčkem. 
 
Ještě vyšší známky padaly při soutěži pětiletých hřebců a valachů. Kannthago DK po Kannan z matky po Cathango Z obdržel skvělých 26,10 bodů a společně s Jiřím Tmějem si tak dojel pro vítěznou žlutou kokardu. Rovných 26 bodů přidělil Luboš Kozák Beaumontovi s Janem Chýlem. Také na třetího v pořadí pěl komisař chválu. Shamberovi s Miloslavem Příhodou udělil 25,8 bodů a jen o jednu desetinu méně pak čtvrtému Dominusovi de Nox Z, jehož jezdcem je Václav Mládek. 
 
Z šestiletých klisen hned tři obdržely známku 26 nebo i více. První místo obsadila s 26,4 body Eowyn de Goedereede Z po hřebci Elvis ter Putte z matky po Nabab de Reve. Klisna startovala pod vedením Jiřího Hrušky. Druhá příčka patřila Chactule PS s Jiřím Tmějem, jejíž výsledná známka byla 26,1. O desetinu méně si vysloužila Goldvita v sedle s Lenkou Kočí. 
 
Soutěž šestiletých hřebců a valachů ovládl Cincibuch po otci Cornet Obolensky z matky po Canturo. S Matoušem Kořínkem v sedle získal přesně 26 bodů. Druhé místo vybojoval 2686 Ares RVP pod Markem Klusem po zisku 25,1 bodů a třetí místo patřilo JLB Nickovi s Liborem Bosákem. Ten dokončil s 21,5 body. 
 
Další závody seriálu Kritérium mladých koní se uskuteční 19. července v Hradištku u Sadské. Následovat budou 10. srpna Zduchovice a 16. srpna Písek. V tamním Zemském hřebčinci se uskuteční i finále, a to od 1. do 3. září.
 
Foto: Karel Rozboud
 
 Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE