reklama 11B

Kannthago DK a Wrangler ZH obdrželi při KMK v Písku nejvyšší známky

 18.05.2022 20:40 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

V areálu Zemského hřebčince Písek odstartoval další ročník seriálu Kritérium mladých koní v parkurovém skákání. Nejlépe hodnocené výkony předvedli hřebci Kannthago DK s Jiřím Tmějem a Wrangler ZH s Jakubem Štěrbou.

reklama 12A

 
Kritérium mladých koní 2022 v parkurovém skákání odstartovalo ve středu 18. května na kolbišti Zemského hřebčince Písek. Na seznamu účastníků bylo i po odhláškách téměř sto třicet koní.
 
Mezi čtyřletými klisnami zaujala komisaře Jana Chýleho nejvíce Dark Pearl po Untouchable z matky po Sobarde-E, kterou sedlal Václav Horký. Získala 24,800 bodu, což bylo o půl bodu více, než měla druhá Dakota 17 po Stakkato Gold z matky po Rosario s.v. Tu předvedl v sedle René Sípos.
 
Mezi čtyřletými hřebci a valachy obdrželi dva známku převyšující 25 bodů. O jednu desetinu tuto hranici překročil Ulrich DK s Jiřím Tmějem. Tento zástupce plemene slovenský teplokrevník je stejně jako klisna Dark Pearl po otci Untouchable, matka tohoto koně je po Caretino. Vítězem kategorie se stal Toohey van de Reesterhov s jezdcem Ondřejem Nágrem. Hřebec je po otci Tangelo van de Zuuthoeve z matky po Chellano Z. 
 
S velmi výrazným náskokem vyhrála kategorii pětiletých klisen Universe Touch příkladně prezentovaná Matějem Kořínkem. Otcem této holštýnské klisny je United Touch S z matky po Quite Capitol. Jan Chýle jí udělil 25,600 bodů, zatímco druhá umístěná Una de Plaisir-M po Diamant de Plaisir s Lubošem Kozákem získala 24,800 bodů. 
 
Stejnou známku získal i Rythmic DK po Diamand de Semilly z matky po Larimar, s nímž startoval Ondřej Nágr. Na vítězství to však v kategorii pětiletých hřebců a valachů nestačilo, neboť o bod víc měl Kannthago DK. Tento hřebec po Kannan z matky po Carthago Z tak s Jiřím Tmějem navázal na úspěšné výkony v KMK z loňského roku. Dle slov Jana Chýleho ostatní koně v této soutěži převyšoval s rozdílem třídy.
 
Dvě šestileté klisny obdržely přes 25 bodů. Zástupkyně plemene český teplokrevník Xawarna s Kateřinou Veselovskou skončily druhá s 25,100 body. Otcem Xawarny je písecký Warness, matka po Przedswit XVI-64. O dvě desetiny ji předstihla Charlotte 11 sedlaná Matějem Kotalíkem. Je po hřebci Quaid FRH z matky po Carbid. 
 
Mezi šestiletými hřebci a valachy vyrovnal nejvyšší známku dne 25,800 český teplokrevník Wrangler ZH po Warnessovi z matky po Apoleon Timpex. Zástupce Zemského hřebčince Písek prezentoval v sedle Jakub Štěrba. O půl bodu méně obdržel Caruso 437 po Caruso Medimade z matky po Carpalo s Matějem Kotalíkem a skončil tak druhý.
 
Tiulní foto: Josef Malinovský, fotogalerii připravila Martina Kůstková
 Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE