ŽIVĚ na EquiTV.cz: 25. 9. drezura Zduchovice, všestrannost Přeštěnice
reklama 11B

Prvním českým vítězem v roce 2021 je Night Moon, Tůma kraloval v Pise

 07.01.2021 17:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Night Moon je jedním ze svěřenců trenéra Pavla Tůmy, kteří v posledních měsících nastartovali sérii vítězství v Itálii. Dařilo se mu i ve čtvrtek v Pise, kde zářily barvy majitele Jiřího Charváta. Scuderia Aichner SRL tentokrát sbírala umístění.

reklama 12A

Úspěšný vstup do sezony zažila ve čtvrtek stáj majitele Jiřího Charváta, která si v italské Pise připsala dvě vítězství a sahala po hattricku v překážkové části programu. Trenér Pavel Tůma nasedlal žokeji Janu Faltejskovi nejprve pětiletého ryzáka Night Moona a právě syn výborné Nostalgie se ve steeplechase Premio Mon Ravel na 3500 metrů postaral o první české vítězství v roce 2021.

Až do poloviny cílové roviny měl situaci výborně rozehranou domácí favorit First Daum s Davide Sataliou, ale Faltejsek měl stále plné ruce a když za poslední překážkou Night Moona pobídl, vlastní odchovanec Jiřího Charváta okamžitě akceleroval. First Daum neprodal svou kůži lacino, ale Night Moon podal bojovný výkon a svého soupeře na cílové čáře o nos udolal. Třetí Prince D'Orage ztrácel jedenáct délek. Pro Night Moona to bylo šesté překážkové vítězství ze sedmi startů.

Druhý úspěch dne přidala centrála Dvorce v proutěných překážkách Premio Belbuk na 3500 metrů, kde Dominique po prosincovém návratu na dráhu potvrdil dobrou formu a dominoval o 7 délek před Beau Saonois, Grand Sudem a Peintre Elusifem.

Modro-žlutým barvám ve čtvrtek vycházelo prakticky všechno a nebyly daleko od hattricku a stoprocentní bilance, ale účastník loňských derby Swinging Thomas při svém druhém překážkovém startu v dvoumílových proutkách Premio Narni nakonec bral druhé místo za domácí Lady Minx. Oplatil však minulou porážku suverénnímu prosincovému vítězi South Africa, který finišoval třetí.

Ilustrační snímek: Trenér Pavel Tůma s Night Moonem, foto: Marcela KozováK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE