ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11A

reklama

Poprvé do Těšánek. Radku Synkovou s A Cruyffem čeká již druhé CNC2*

 28.04.2022 12:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Ve dnech 30. dubna a 1. května se v Těšánkách uskuteční první kolo seriálu Zlatá podkova 2022 ve všestrannosti. Chybět tam nebude ani loňská bronzová medailistka z finále v Humpolci Radka Synková. Bude to pro ni letos již druhý start v soutěži CNC2*.

reklama 12C
 
Radka Synková s osmnáctiletým valachem A Cruyffem startovala letos už při prvních domácích závodech v disciplíně všestrannost v Přeštěnicích, kde jí nevyšel podle představ parkur. Nasbírala v něm po třech chybách dvanáct trestných bodů. V kombinaci s výsledkem z drezury jich měla 52,91. Při terénní jízdě k nim už žádné další nepřidala a díky tomu se umístila druhá. 
 
Jak sama přiznala, parkur není jejich silná stránka. V loňském finále Zlaté podkovy se právě až na parkuru připravili o možné vítězství, případně druhé místo, z něhož do závěrečné skokové zkoušky nastupovali. 
 
Letošní soutěžní období zahájila A Cruyffem parkurovými závody na začátku dubna v Nových Zámcích a zavítala i na zmíněný velikonoční mítink v Přeštěnicích. Speciálně se tam však prý nijak nepřipravovala. „Cruyff je na krosové překážky stoprocentní. Nebojí se do ničeho jít, takže zas tolik trénovat nepotřebuje. Máme postavené u nás na jízdárně pár krosových překážek, nějaký plůtek, profil a podobně. Takže doma si něco skočíme, ale trénovat kros vysloveně nejezdíme,“ prozradila jezdkyně ve středečním rozhovoru pro EquiRadio.
 

Psali jsme: Šárka Votavová se po čistém krosu v Přeštěnicích radovala z výhry

 
Na přelomu dubna a května se plánuje zúčastnit dalších závodů ve všestrannosti. Ty jsou již součástí seriálu Zlatá podkova. V nejnáročnější kategorii CNC2* však odstartují pouze tři dvojice, podobně, jako tomu bylo v Přeštěnicích. „I když tam jsou pouze tři dvojice, tak jsou tam kvalitní jezdkyně. Bude to takové derby ve třech, takže bude určitě o co bojovat,“ konstatovala.
 
Ta tomto moravském závodišti to pro ni bude premiéra. „Já v Těšánkách ještě nebyla, jedeme tam poprvé, takže to pro nás bude premiéra, ale co jsem se dívala na webových stránkách, je tam moc pěkné zázemí, takže se tam těšíme,“ dodala ve vysílání EquiRadia
 
Sportovní cíle pro rok 2022 má jasné. Ráda by se kvalifikovala na mistrovství České republiky seniorů a opět chce startovat také ve finále Zlaté podkovy v Humpolci. 
 
Foto: Marcel Runštuk
 Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace