reklama 11B

reklama

Po šesti letech zpět do sedla. Belgičan Ludo Philippaerts hlásí návrat

 13.01.2021 10:00 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Belgický parkurový reprezentant, čtyřnásobný účastník olympijských her, Ludo Philippaerts oznámil, že se vrací do sedla. Jezdec, který v červnu oslaví osmapadesáté narozeniny, ukončil kariéru v roce 2015. Nyní hlásí, že má znovu chuť závodit.

reklama 12A

 

Ludo Philippaerts se narodil v roce 1963 a patří k nejúspěšnějším jezdcům v historii belgického parkurového skákání. Na olympijských hrách závodil čtyřikrát. V Sydney v roce 2000 a v Athénách o čtyři roky později skončil v individuální soutěži jen těsně pod stupni vítězů. Má stříbro z mistrovství Evropy 2001, do finále Světového poháru postoupil třináctkrát. 
 
Kariéru ukončil na jaře roku 2015 s tím, že se bude věnovat hlavně tréninku jeho dvou synů Nicoly a Oliviera, kteří jsou hvězdami světového parkuru. Jenže o téměř šest let později hlásí, že má znovu chuť závodit. 
 
Belgičan za poslední rok shodil 30 kilo, a právě tomu přisuzuje, že ho ježdění znovu začalo bavit a pomýšlí i na vysoký sport. „Celá ta léta mi to chybělo. Když jsem si v říjnu sedl na koně, to nadšení z ježdění se dostavilo okamžitě. Vážně si to užívám tak, že bych chtěl závodit. Váhový úbytek hraje určitě velkou roli v tom, že mám takovou chuť do sportu,“ uvedl ke svému návratu Ludo.
 
Představit by se měl už při CSI v Olivě, jež proběhne od 13. do 17. ledna.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace