reklama 11D

reklama

Naděje na konání St. Legeru žije, Cena prezidenta zrušena bez náhrady

 14.10.2020 15:22 | AUTOR: Martin Cáp |
AKTUALIZOVÁNO

ikonka

Čtyři z pěti klasických dostihů se v Česku odběhly bez ohledu na pandemii Covidu-19. Zbývá ještě St. Leger, jehož původní termín padl za oběť současným restrikcím. Chuchle Arena Praha ho prozatím odložila na neurčito a jedná s Jockey Clubem ČR.

reklama 12A
Poslední klasický dostih sezony St. Leger se navzdory hromadnému rušení sportovních akcí ještě může uskutečnit. Chuchle Arena Praha ve středu potvrdila, že je odhodlána hledat řešení i v současné těžké situaci.
 
"Jakožto pořadatel nejvýznamnějších výkonnostních zkoušek anglického plnokrevníka v ČR považujeme za absolutní prioritu dokončení série letošních klasických dostihů pro tříleté hřebce a klisny, tzn. uskutečnění dostihu St Leger. Pevně doufáme, že i poslední z nejpodstatnějších chovatelských zkoušek sezóny 2020 bude mít svého vítěze," uvedlo závodiště v tiskové zprávě.
 
Vzhledem k nemožnosti konání dostihu v původním termínu 25. října přistoupil pořadatel zatím k jeho odložení na neurčito. V případě zlepšení epidemiologické situace by se mohlo běžet v první polovině listopadu. Pro týmy špičkových tříletých vytrvalců to znamená dilema, zda čekat nebo dát přednost Slovenskému St. Leger v Bratislavě, kam 31. října předběžně míří Troop Commander či Vivienne Wells. Vítěz Českého derby Opasan měl původně startovat v Praze.
 

Podcast s Radkem Holčákem: Než jsem vyhnal volné koně, Hegnus už skákal "angličák"

 
"Propozice na tento dostihový den se ruší, s výjimkou dostihu č. 11201 (75. St Leger). U tohoto dostihu zůstávají v platnosti dosud přijaté přihlášky s tím, že termín 4. zápisného a OSK bude přizpůsoben případnému náhradnímu datumu konání," dodává Chuchle Arena Praha.
 
Informace o dalších dostizích případného náhradního mítinku budou včas zveřejněny. O dalších podrobnostech jedná pražský pořadatel s Jockey Clubem ČR. “Vedle nalezení samotného termínu konání celé akce je nutné vyřešit také její financování,” podotýká Chuchle Arena Praha.
 
Naopak závěrečný dostihový den, který se měl konat 14. listopadu, je zrušen bez náhrady. Letos se tak nepoběží Cena prezidenta republiky ani Pražský zimní favorit.
 
Během posledních čtyřiadvaceti hodin oznámilo zrušení plánovaných dostihů více závodišť. Již dříve oznámené škrty v Mostě a Pardubicích následuje Brno, které neuspořádá dostihový den 15. listopadu. Informaci přinesl web Jockey Clubu ČR se zdůvodněním, že areál závodiště Brno - Dvorska nelze zabezpečit tak, aby se dostihového dne zúčastnil pouze omezený počet osob.
 
 
Ilustrační foto: Marek Sekáč


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace