reklama 11D

reklama

Na Evropský pohár žokejů míří Soumillon, dohlásili se koně z Řecka

 17.09.2020 14:00 | AUTOR

ikonka

Navzdory pandemii Covidu-19 finišují přípravy na šestý ročník Evropského poháru žokejů, uvedli pořadatelé ve čtvrteční tiskové zprávě. V neděli 27. září má v Chuchle Areně Praha nastoupit i loňský vítěz, hvězdný Belgičan Christophe Soumillon.

reklama 12B
Devět jezdců z osmi různých zemí by se mělo zúčastnit letošního ročníku Evropského poháru žokejů (EJC), který se uskuteční v neděli 27. září v Chuchle Areně Praha. Svou účast přislíbily hvězdy jako Christophe Soumillon, Adrie de Vries, Anthony Crastus nebo druhý muž německé statistiky Maxim Pecheur.
 
Českou republiku budou reprezentovat Tomáš Lukášek a loňský šampion Adam Florian, v jednání je ještě účast některého z italských žokejů.
 
Nejbohatší rovinový mítink české dostihové sezóny vyhlíží svou šestou a v mnoha ohledech nejtěžší edici v dosavadní historii, připravovanou za přísných hygienických opatření v době pandemie onemocnění Covid-19. Právě s poukazem na současný nepříznivý epidemiologický vývoj zveřejňují pořadatelé seznam nominovaných žokejů bez záruky a vyhrazují si právo případných změn, pokud si to vynutí vývoj příštích dnů.
 

Čtěte také: Každý den je výzva, ale už mám první velký cíl, říká Filip Minařík

 
"V tuto chvíli samozřejmě nejsme schopni predikovat další opatření v Praze ani celé České republice. Všichni nominovaní jezdci již přislíbili svou účast a mají zakoupené letenky. Vzhledem k vývoji kolem Covidu-19 ale musíme počítat i s případným černým scénářem, že bude potřeba na poslední chvíli reagovat na případné zhoršení situace," řekl za pořadatele Jiří Vávra.
 
V rámci čtvrteční uzávěrky přihlášek však znovu zopakoval, že konání samotné akce není v ohrožení. “Jsme si vědomi zodpovědnosti vůči zúčastněným stájím i dostihové veřejnosti a jsme odhodláni EJC uspořádat i v případě, že by zahraniční jezdci nemohli dorazit a museli být nahrazeni domácí špičkou,” dodal Vávra.
 
Výbornou zprávou je avizovaný návrat loňského vítěze celkového hodnocení Christopha Soumillona, který minulou neděli dovedl českého Nagano Golda k třetímu místu v pařížském Prix Foy. Do Prahy se chtějí vrátit i Eduardo Pedroza, Adrie de Vries či Vladimir Panov. Vůbec poprvé se mají českým divákům představit stále úspěšnější Němec Maxim Pecheur či Francouz Anthony Crastus.
 
V hlavním dostihu mítinku, EJC Million s dotací 1,2 milionu korun, zůstává po čtvrtečním posledním škrtání 10 uchazečů. Proti českým a německým koním se postaví poprvé v historii také kůň trénovaný v Řecku. Trenér Nikolai Ivanov dohlásil čtyřletého valacha Hellenic Spirit ze stáje Elia Constructions SA, do EJC Middle byl dohlášen jeho o rok starší tréninkový kolega Garlizan.
 
Další podrobnosti o letošním Evropském poháru žokejů budou zveřejněny v pátek 18. září, oficiální tisková konference s losováním startovních čísel a oznámení jezdeckého obsazení jednotlivých koní proběhne ve středu 23. září od 10:00.
 
 

Seznam jezdců

 
Anthony Crastus – Francie
 
Adam Florian – Česká republika
 
Jaroslav Línek – Slovensko
 
Tomáš Lukášek – Česká republika
 
Vladimir Panov – Rusko
 
Eduardo Pedroza – Panama
 
Maxim Pecheur – Německo
 
Christophe Soumillon – Belgie
 
Adrie de Vries – Nizozemsko
 
 
Zdroj: tisková informace Evropského poháru žokejů
 
Foto: Martin Haleš / EJC


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace