Sledujte ŽIVĚ na EquiTV: 6. - 9. 5. CSIO3* Praha, 9. 5. dostihy Most
reklama 11C

reklama

Kocher suspendován FEI na deset let. Nesmí na závody ani jako divák

 23.04.2021 14:30 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Mezinárodní jezdecká federace FEI tvrdě potrestala amerického jezdce Andrewa Kochera za používání elektrických ostruh. Kocher je suspendován na deset let a na závody nesmí dokonce ani jako divák. Trest FEI padl i v další šokující kauze.

reklama 12B
 
Kauzu Andrewa Kochera jsme monitorovali od samého začátku. V říjnu 2020 informovala Mezinárodní jezdecká federace FEI na svém webu, že zahajuje řízení s tímto americkým parkurovým reprezentantem. Důvodem bylo používání elektrických šporen na závodech FEI.
 
V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že Kocher speciálně upravené šporny používal na závodech i v tréninku. FEI jezdce tvrdě potrestala. Je suspendován na dobu deseti let, což platí do října 2030. Do trestu je již započítané pozastavení činnosti po dobu vyšetřování. Dále byl zpětně diskvalifikován z osmi mezinárodních mítinků, které se konaly v letech 2018 a 2019. Je mezi nimi i pětihvězdové CSI v Calgary či čtyřhvězdové CSI v Hicksteadu.
 
Kocher musí zaplatit pokutu 10.000 CHF plus náklady na řízení ve výši 7.500 CHF. A co víc, nesmí se účastnit žádných akcí pořádaných FEI, ani závodů pořádaných jakoukoliv jezdeckou federací. Na závody dokonce nesmí ani jako divák. Americká jezdecká federace rozhodnutí podpořila.
 

Psali jsme: FEI otevřela případ elektrických ostruh. Pozastavila Kocherovi činnost

 
To však není jediná kauza, v níž došlo k rozhodnutí v posledních dnech. Tribunál FEI suspendoval na dobu tří let také Brazilce Leandra Aparecida Da Silvu. Tento drezurní jezdec byl loni natočen, jak jezdí a týrá velmi malého poníka své dcery. Šokující video se šířilo sociálními sítěmi a Da Silva přiznal, že to byl on, kdo poníka sedlal. 
 
K pozastavení činnosti dostal ještě pokutu ve výši 5.000 CHF a musí zaplatit náklady řízení 2.000 CHF.
 
Zdroj: FEI
 
Foto: FEI


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace