POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 11D

reklama

Kanadě hrozí, že přijde o olympiádu. Členka týmu měla pozitivní doping

 14.11.2019 15:58 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Mezinárodní jezdecká federace FEI pozastavila dočasně činnost jezdkyni Nicole Walker. Členka A-týmu Kanady byla během Panamerických her testována na zakázané látky s pozitivním výsledkem. Právě na této akci si Kanada zajistila postup na OH.

reklama 12C
Kanadské parkurové družstvo získalo postupovou pozici na OH 2020 díky výsledku, kterého dosáhlo na Panamerických hrách 2019 v Limě. Členka týmu Nicole Walker, jíž se dařilo i v individuální soutěži, byla 7. srpna po finálové soutěži testována na zakázané látky s pozitivním nálezem na metabolit kokainu Benzoylekgonine. 
 
FEI jí prozatím pozastavila činnost. Nejde o konečné rozhodnutí. Jezdkyně, za kterou se postavili ostatní kanadští reprezentanti, jako třeba Ian Millar a Eric Lamaze, má možnost odvolat se k tribunálu FEI. Výsledek testu byl pro ní šokující, protože podle jejích slov nikdy drogy neužila.
 

Samostatnou věcí je ovšem diskvalifikace jezdkyně ze soutěže družstev při proběhlých Panamerických hrách. To je v kompetenci Panam Sports, pořadatele her. Jezdkyně požádala o slyšení u disciplinární komise Panam Sports. Pokud tato rozhodne o diskvalifikaci jezdkyně a družstvo by tak ztratilo výsledné umístění, bude moci FEI týmové kvóty přerozdělit a Kanada by tak o účast v Tokiu přišla.

 

Detaily jsou ZDE

 

Zdroj: web FEIreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace