POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 11D

reklama

FEI udělila dvouletý zákaz činnosti za doping

 27.03.2018 16:43 | AUTOR

ikonka

Tribunál Mezinárodní jezdecké federace FEI vydal konečné rozhodnutí ve věci pozitivního dopingového nálezu u koně Cenerada jezdce Giacoma Bassiho z Itálie na jaře loňského roku. Sportovci byl udělen dvouletý zákaz činnosti.

reklama 12D
Vzorek pro dopingový test byl Ceneradovi odebrán 12. března 2017 na parkurových závodech CSI3* Gorla Minore (ITA) a byl pozitivní na jednu zakázanou látku – Stanozol a jednu kontrolovanou látku Ketoprofen. FEI pozastavila možnost závodit koni na dva měsíce. 
 
U jezdce bylo vydáno definitivní rozhodnutí o zákazu činnosti na dva roky, počítáno od suspendace po otevření kauzy, takže zákaz trvá do března 2019. Dále musí Giacomo Bassi zaplatit 4000 EUR pokutu a 2500 EUR náklady na řízení. Odvolat se může do 21 dní ke sportovní arbitráži.
 
Nezávisle na tomto případu vydala FEI ještě seznam nově zjištěných nálezů. Tři se týkají jezdců a koní ve vytrvalosti, vzorky byly odebrány na CEI v Portugalsku, UAE a Kataru. Pozitivní nález byl také učiněn na závodech CSI v UAE.
 


Štítky: FEIdoping
reklama 13D

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace