Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Jméno jako program: Klasická vítězka Classa zůstává nadále neporažena

 03.10.2021 22:28 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Chuchle Arena Praha v neděli tleskala dvěma objevům letošní sezony. Lucie Fialová dokonale zužitkovala svou sehranost s neporaženou ryzkou Classou a dojela si pro vítězství v Memoriálu Harryho Petrlíka. Trenér Václav Luka dosáhl na pražský hattrick.

reklama 12C

Ani ve čtvrtém startu kariéry nemusela tříletá ryzka Classa s nikým bojovat. Klisna majitele Martina Bláhy přidala v neděli ke slovenskému Oaks další jedničkové vítězství v Memoriálu Harryho Petrlíka a zůstává stále neporažena.

V sedle s Lucií Fialovou, další hvězdou na vzestupu, nepřipustila v kvalitně obsazené míli sebemenší drama. Dlouho kontrolovala situaci z posledního místa, na distanci výrazně akcelerovala a pohodlně odešla od soupeřek. Druhé Sparkle Shout nadělila 4 3/4 délky, třetí doběhla Mequinenza před Rabbit Havanou a Manollou.

"Nebylo to vůbec těžké, protože jsem věděla, že sedím na dobrém koni a můžu čekat do poslední chvíle. Věděla jsem, že mám nad ostatními navrch a ona znovu ukázala, jak je dobrá," radovala se Fialová, slavící rovněž druhé jedničkové vítězství kariéry.

 

Čtěte také: Ponntos senzačně šestý v Longchamp, Německo dobylo potřetí Arc

 

Příběh stájové a tréninkové kolegyně další letošní klasické vítězky Solemeeny se přitom začal odvíjet teprve na konci června, kdy v rámcovém programu derby vyhrála pod Fialovou rámcový dostih. O měsíc později lehce porazila starší soupeře v Karlových Varech a v polovině září se ozdobila vítězstvím ve slovenském Oaks.

"Já tu klisnu zbožňuji. Jezdím ji i v práci a vím, že je trochu složitější na ježdění. Nějak si ale vzájemně vyhovujeme, dnes jsme spolu vyhrály už potřetí," usmívala se Fialová.

Pro trenéra Václava Luku mladšího bylo směřování Classy do Memoriálu Harryho Petrlíka tak trochu východiskem z nouze. "Na domácí scéně nemá do konce roku už žádný dostih a ani v zahraničí není moc možností. Dnešní start byl optimálním řešením. Získali jsme díky němu trochu času na promyšlení, co dál," poznamenal Luka.

Classa a česká odchovankyně Solemeena mají podle svého trenéra srovnatelné kvality i kariéru. "Teď musíme zvážit jejich další směřování. Solemeeně by podle mého názoru slušel odchod do chovu, Classe možná srovnání se zahraniční konkurencí. Pro letošní rok ji ale už zazimujeme," dodal.

Vytyčit další cíle pro neporaženou klisnu však podle něj nebude snadné. "Nesmíme si ohledně zahraničí dělat přehnané ambice. V minulosti jsem to už zkoušel s jinými výbornými klisnami jako Ley Percy nebo aktuálně třeba Muguruzou a vím, že to není snadné. Spíše než do Francie má smysl upřít pohled do Itálie nebo Německa a hledat tamní možnosti," shrnul Luka.

Středisko Bošovice u Písku v neděli zaznamenalo v Chuchle Areně hattrick. Kromě Classy zvítězili i její vrstevník Wakai Go a dvouletá Guderiana, prvně zmíněného hřebce vedl trenérův syn Matyáš Luka.

Dostih dvouletých českého chovu v rámci Fitmin Cupu si připsala Taluna s Jiřinou Andrésovou, v závěrečné Ceně ČSCHPMDK slavil čtrnácté vítězství své bohaté kariéry desetiletý Tropical Bond pod amatérem Jindřichem Fabrisem.

Foto: Martin CápK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE