NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11A

reklama

Janáček má "zlatý bičík". Šokoval Němce triumfem v Goldene Peitsche

 04.09.2021 20:40 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Španělský šampion Václav Janáček v sobotu překvapil dostihové Německo. S klisnou Kitty Marion si po bojovném výkonu dojel pro vítězství v grupě 3 Goldene Peitsche. Český zástupce Worth Choice pod Adamem Florianem finišoval osmý.

reklama 12B

Jeden z největších úspěchů své bohaté kariéry slavil v sobotu Václav Janáček. Mnohonásobný šampion triumfoval se španělskou klisnou Kitty Marion v největším německém sprintu 151. Casino Baden-Baden Goldene Peitsche (1200 m, 50 000 eur). Ve finiši grupy 3 na závodišti Iffezheim po dramatickém boji o krk porazil domácího favorita Majestic Colta, třetí doběhl francouzský Manjeer. Kitty Marion vyběhla čas 1:09,05.

Po šesti letech mělo v prestižním dostihu svého zástupce i Česko, letošní dvojnásobný jedničkový vítěz Worth Choice doběhl pod Adamem Florianem osmý. Na vítězku ztrácel více než 11 1/2 délky, k poslední dotaci mu scházelo 6 1/2 délky.

Přestože svěřenec Štěpánky Myškové ze stáje Vasury Kolesa do boje o přední příčky nezasáhl, nechal však za sebou matného Koně roku Rubaiyata a maďarskou Crushing Power, která se v závěru propadla na jedenácté místo.

 

Čtěte také: Kaiserwalzer vyhrál klidnou kvalifikaci, Váňa se odškodnil hattrickem

 

Pětiletá Kitty Marion z tréninku Janáčkova šéfa Guillerma Arizkorrety loni zahajovala kariéru v barvách Godolphinu. Po příchodu do Španělska získala tři vítězství v Madridu a letos v dubnu finišovala druhá v milánském listed na 1000 metrů, kde o necelé dvě délky porazila českého Ponntose na čtvrtém místě.

V posledním startu před cestou do Baden Badenu uzavřela doběh listed Prix du Cercle v Deauville a do Goldene Peitsche nastupovala s kvótou 312:10. Na dráze však rázně popřela roli outsiderky, když se krátce po startu objevila na špici a udala rychlé tempo. Po zatočení do cílové roviny měl Janáček stále plné ruce a začal jezdit až jako poslední.

Na vnitřní straně se dostal na jeho úroveň Majestic Colt s Eduardem Pedrozou a krátce se zdálo, že půjde přes hnědku majitele Gonzala Usandizagy Gamindeho, ale Kitty Marion ukázala skryté rezervy a s obrovskou bojovností favoritův útok odrazila.

"Nečekal jsem, že si takhle poradíme s nejlepšími německými koňmi. Klisna měla na začátku sezony trochu problémy, ale její forma se krok za krokem zlepšovala. Do Bden Badenu jsme ji vzali v podstatě s tím, že máme jiného šancového koně v neděli. Mám obrovskou radost, jezdit a vyhrát na tomto závodišti byl vždycky jedním z mých snů," řekl Janáček po doběhu.

Foto: se svolením Václava JanáčkaK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace