Otázka, jak souvisí cena jezdeckého vybavení s jeho kvalitou, velice zaujala zástupce Decathlonu, a tak se rozhodli ji prozkoumat více do hloubky.
Jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují cenu jezdecké přilby, je množství a náročnost bezpečnostních zkoušek, kterými musí projít před udělením bezpečnostního certifikátu. Certifikace přileb naleznete na stránkách ČJF. Jakými nesnázemi si musela projít přilba 520 od značky Fouganza se můžete podívat na videu.
Dalším požadavkem může být odvětrávání, polstrování či barva a vzor na přilbě. Ty se samozřejmě nepříznivě podepíšou na její ceně. Nezapomínejme, že ani sebelepší přilba nemusí vždy dobře padnout, a proto je nezbytně nutné si před samotnou koupí přilbu řádně vyzkoušet. Jak správně vybrat jezdeckou přilbu a na co si dát při výběru pozor se můžete přečíst na blogu Decathlon, kde je připraven článek Jak vybrat jezdeckou helmu.
Jejich cena se odvíjí od použitých materiálů a zpracování, rovněž se do ní promítne také jméno značky. Otestovat si rajtky v sedle, přímo na koni, před koupí prakticky nejde, ale co když to za vás udělá někdo jiný? Přesně to dělá Fouganza v Lille na severu Francie. Testovací jezdci stráví desítky hodin v simulační komoře. Na hřbetě koňského simulátoru absolvují zkoušky běžných, ale i extrémních podmínek - vítr, déšť, kroupy... Právě jejich hodnocení je rozhodující pro zařazení výrobků do prodeje.
Stejný postup se uplatňuje i při testování stájových a výběhových dek. Nepromokavost a výdrž materiálů je nejprve otestována v laboratoři. Následně deky putují do testovacích stájí, kde jsou podrobeny nejtěžší zkoušce - samotným koním. Celý postup vývoje a testování výběhové deky Allweather 300 můžete shlédnout na tomto videu.
Důkladné testování v simulovaných i reálných podmínkách absolvují všechny produkty Fouganza. Díky tomu v Decathlonu vědí, že produkty, které prodávají, jsou kvalitní a zároveň cenově dostupné.
Aby vám mohli lépe poradit při výběru, tak prodavači z prodejen po celé České republice, výrobky testují v sedle jejich koní. A o svoje zkušenosti se moc rádi podělí. Nebojte se proto zeptat v Decathlonu!
Moderní rodinná Stáj Fryčovice nedaleko Frýdku-Místku se stala před několika lety novým útočištěm parkurového jezdce a trenéra Radka Šídla. Nejprve dojížděl pouze trénovat Natálii Kovářovou a později z toho vznikla kompletní vzájemná spolupráce.
Svou šestou sezonu v Kataru zakončil Tomáš Lukášek velkým úspěchem i zraněním. V těchto týdnech se naplno věnuje rehabilitaci a chystá návrat do sedla. Na českých drahách by se měl pravidelně objevovat i díky spolupráci s rodinou Nieslanikových.
Po dlouhých týdnech spekulací byly ve středu zveřejněny vizualizace multifunkční arény, plánované investorem Petrem Dědkem v areálu pardubického závodiště. Pokud přesvědčí město, chce ji otevřít v srpnu 2025. Stavba celého zázemí má trvat tři roky.
Příznivci parkurů znají dobře jméno Jana Kutěje. Úspěšný jezdec a trenér platil za velkou autoritu. Řady výborných výsledků však dosáhla i jeho žena. Na sportovní kariéru a společný život s koňmi, jako jsou Caleri či Sirah, vzpomíná Hana Kutějová.