Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
reklama 11D

reklama

Hříbě roku? O bratra klisny Catch Me If You Can byl obrovský zájem

 18.02.2021 13:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Velkou pozornost vzbudila informace serveru Spring Reiter o tom, že bratr klisny Catch Me If You Can, se kterou se v současné době uchází Anna Kellnerová o nominaci do českého týmu pro olympijské hry v Tokiu, byl prodán jen týden po narození.

reklama 12C

 
Sotva se hřebeček jménem Catch Him If You Can (Catoki x Acordplus) narodil, už bylo rozhodnuto o jeho novém majiteli. Mezi četnými zájemci zvítězil švédský pár Johan a Anneli Tjärnberg z Kivla Sporthorses. Web Ridsport píše dokonce o prodeji nejvyhledávanějšího hříběte tohoto roku.
 
Hříbě se tak z hessenského Oldendorfu ve Weserbergland později přesune na švédský ostrov Lidingö, který se nachází východně od Stockholmu. Noví majitelé se nechali slyšet, že pravého bratra klisny Catch Me If You Can, kterou nyní sedlá Anna Kellnerová z Czech Equestrian Teamu a dříve tvořila dvojici s Němkou Laurou Klaphake, chtějí vychovat jako hřebce, aby jej posléze jemně a profesionálně přivedli k vrcholovému sportu. 
 
Informaci serveru Spring Reiter, od něhož ji převzalo několik dalších odborných médií, potvrdili chovatelé Isabell a Tobias Ibingovi. Dodali, že zájem o hříbě narozené teprve před týdnem byl neuvěřitelný. 
 
Spekuluje se také o tom, že hřebce Catch Him If You Can by mohla v budoucnu sedlat právě zmíněná Laura Klaphake. „Manželé Tjärnbergovi jsou ohledně volby jezdce velmi otevření. Za zavřenými dveřmi hovořili o možném angažmá jednou mladou, pohlednou německou jezdkyní,“ cituje dále Spring Reiter Isabell a Tobiase Igingovi. 
 
O sourozence klisny Catch Me If You Can OLD je obecně velký zájem. Např. vloni v srpnu informoval web World of Showjumping, že jejího polovičního bratra Come and Catch Me Z (Comme Il Faut x Acordplus) zakoupil v aukci Paul Schochkemöhle za 68.000 eur (cca 1,7 mil. Kč). „Bylo tu mnoho klientů a jsme hrdí na to, že se Paul Schockemöhle poprvé zúčastnil naší aukce a získal tohoto speciálního koně pro budoucnost,“ komentovali tehdy Gerald Lenaerts a Lu Van Puymbroeck v tiskové zprávě. 
 
Klisnu Catch Me If You Can sedlala v minulosti německá jezdkyně Larua Klaphake. V roce 2018 s ní vybojovala bronzovou medaili v týmové soutěži při Světových jezdeckých hrách v Tryonu. Byla s ní také členkou vítězného německého družstva při Poháru národů CSIO5* v Cáchách. 
 
V listopadu 2018 jí koupil do své stáje Czech Equestrian Team. „S velkou radostí oznamujeme, že jsme fenomenální klisnu Catch Me If You Can přivítali v novém domově. Paul Schockemöhle je také velmi šťastný, že klisna jde do dobrých rukou a přeje Catch Me a Anně hodně štěstí do budoucna,“ uvedli krátce poté zástupci Czech Equestrian Teamu na svých internetových stránkách. 
 
Kvalifikační limity pro účast na olympijských hrách v Tokiu si s ní Anna Kellnerová splnila při loňských mezinárodních závodech CSIO3* Prague Cup v Chuchle Areně Praha. Na stejném místě proběhne začátkem května letošního roku i jejich druhý ročník, který bude důležitým přípravným mítinkem české parkurové reprezentace před zmíněnou olympiádou. 
 
Foto: Anneli Tjärnberg a Kivla Sporthorses
Zdroj: spring-reiter.de, worldofshowjumping.com


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace