Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11D

reklama

Hřebčín ve Slatiňanech přivítá návštěvníky v novém informačním centru

 03.07.2020 15:40 | AUTOR |
FOTOGALERIE

ikonka

Ve čtvrtek 2. července v 10.00 hodin se v areálu hřebčína ve Slatiňanech uskutečnilo slavnostní otevření nového turistického informačního centra Národního hřebčína Kladruby nad Labem, které vzniklo rekonstrukcí památkově chráněného objektu.

reklama 12A

Hřebčín ve Slatiňanech ve čtvrtek 2. července slavnostně otevřel nové turistické informační centrum. Řemeslná přestavba původního deputátního rodinného domu trvala osm měsíců a náklady na realizaci dosáhly částky 3,1 milionů korun bez DPH.
 
Zdařilou rekonstrukcí pod dohledem orgánů památkové péče vzniklo v objektu Hřebčína Slatiňany moderní infocentrum, které poskytne návštěvníkům, i těm se speciálními potřebami, příjemné prostory s prodejnou propagačních předmětů, včetně tematických obrazových publikací. Samozřejmě nechybí ani nezbytné hygienické zázemí.
 
Stavební práce zahrnovaly úpravu dispozic včetně výměny všech povrchů, zřízení bezbariérového vstupu, výměnu střešní krytiny a citlivou obnovu fasády, imitující tzv. lícové zdivo. Dřevěné výplně otvorů, které byly z velké části původní, se podařilo renovovat. Součástí projektu jsou i nové přípojky na inženýrské sítě včetně přeložení nadzemního vedení elektrické energie.
 
Objekt, který je nemovitou kulturní památkou, zapsanou společně s celým souborem staveb do Ústředního seznamu kulturních památek 3. května 1958, byl vystavěn na konci 19. století a původně sloužil jako strážní domek pro areál zámku ve Slatiňanech. V posledních letech před rekonstrukcí byl užíván jako deputátní byt zaměstnanců národního hřebčína.
 
Slavnostní otevření objektu pro návštěvníky národního hřebčína se uskuteční před budovou čp. 122 ve Slatiňanech a vstup je umožněn branou do zámeckého parku z tzv. Kaštanky.
 
Zdroj tisková zpráva HN Kladruby n. L.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace