reklama 11D

Historický úspěch: Václav Staněk vyhrál Grand Prix CSI5* ve Spruce Meadows

ikonka

Václav Staněk dosáhl na historický úspěch. Ještě nikdy v novodobé historii se českému jezdci nepodařilo vyhrát parkurovou Grand Prix nejvyšší kategorie CSI5*. Staněk ovládl s valachem Quintinem vrcholnou soutěž v kanadském Spruce Meadows.
10.06.2024 11:07  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: poskytla ClipMyHorse.TV a tiskové středisko CSI5* Spruce Meadows  |  Rubrika: Sport  | 
MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 
Pro české jezdce je ve většině případů téměř nemožné se dostat na závody kategorie CSI5* a jakýkoliv start v Grand Prix této úrovně, kdy překážky dosahují výšky 160 centimetrů, je sám o sobě velký úspěch. 
 
Devětadvacetiletému Václavovi Staňkovi se podařilo něco opravdu mimořádného, jelikož v neděli vyhrál Velkou cenu při závodech v kanadském Spruce Meadows. Skvělou formu ovšem prokázal již v pátek, kdy s valachem Quinetinem skončil po jedné chybě v rozeskakování osmý při soutěži s překážkami vysokými 150 až 155 centimetrů.
 

Psali jsme: Václav Staněk úspěšně závodí v Kanadě. Čeká ho premiéra v rámci CSI5*

 
Do rozeskakování nedělní Duncan Ross Grand Prix presented by Rolex postoupilo pět dvojic. Hned prvnímu startujícímu, kterým byl Matthew Sampson s hřebcem Daniel reprezentující Velkou Británii, se podařilo zopakovat bezchybnou jízdu. Druhou nulu na bodovém kontě zaznamenal i Václav Staněk na Quintinovi, jehož čas byl 45,06, tedy přesně o tři desetiny rychlejší než v případě Sampsona, a ujal se tak vedení.
 
Zbývající tři účastníci však nejméně jednou chybovali. Třetí se nakonec umístil Ir Conor Swail na valachovi Casturano. Časomíra mu v cíli ukázala hodnotu 42,84, což byl jednoznačně nejrychlejší výkon. Čtvrtý byl Nicholas Dello Joio v sedle valacha Cornet´s Chambridge a pátý Sharn Wordley ve dvojici s valachem Champion League.
 

 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE