Historický úspěch: Václav Staněk vyhrál Grand Prix CSI5* ve Spruce Meadows

Václav Staněk dosáhl na historický úspěch. Ještě nikdy v novodobé historii se českému jezdci nepodařilo vyhrát parkurovou Grand Prix nejvyšší kategorie CSI5*. Staněk ovládl s valachem Quintinem vrcholnou soutěž v kanadském Spruce Meadows.
10.06.2024 11:07  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: poskytla ClipMyHorse.TV a tiskové středisko CSI5* Spruce Meadows  |  Rubrika: Sport  |
MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA
| FANCLUB  |  APLIKACE

Pro české jezdce je ve většině případů téměř nemožné se dostat na závody kategorie CSI5* a jakýkoliv start v Grand Prix této úrovně, kdy překážky dosahují výšky 160 centimetrů, je sám o sobě velký úspěch.

Devětadvacetiletému Václavovi Staňkovi se podařilo něco opravdu mimořádného, jelikož v neděli vyhrál Velkou cenu při závodech v kanadském Spruce Meadows. Skvělou formu ovšem prokázal již v pátek, kdy s valachem Quinetinem skončil po jedné chybě v rozeskakování osmý při soutěži s překážkami vysokými 150 až 155 centimetrů.

Psali jsme: Václav Staněk úspěšně závodí v Kanadě. Čeká ho premiéra v rámci CSI5*

Do rozeskakování nedělní Duncan Ross Grand Prix presented by Rolex postoupilo pět dvojic. Hned prvnímu startujícímu, kterým byl Matthew Sampson s hřebcem Daniel reprezentující Velkou Británii, se podařilo zopakovat bezchybnou jízdu. Druhou nulu na bodovém kontě zaznamenal i Václav Staněk na Quintinovi, jehož čas byl 45,06, tedy přesně o tři desetiny rychlejší než v případě Sampsona, a ujal se tak vedení.

Zbývající tři účastníci však nejméně jednou chybovali. Třetí se nakonec umístil Ir Conor Swail na valachovi Casturano. Časomíra mu v cíli ukázala hodnotu 42,84, což byl jednoznačně nejrychlejší výkon. Čtvrtý byl Nicholas Dello Joio v sedle valacha Cornet´s Chambridge a pátý Sharn Wordley ve dvojici s valachem Champion League.