reklama 11B

Helebrantová vyhrála juniorskou GP Šamorína. Klus šestý ve Velké ceně

 15.05.2022 19:39 | AUTOR: Vojtěch Kroupa

ikonka

Po celé dva týdny sbírali čeští jezdci úspěchy při mezinárodních závodech v Šamoríně. Jinak tomu nebylo ani v samotném závěru, když v juniorské Grand Prix vyhrála Anna Helebrantová s Epem. Marek Klus obsadil šesté místo ve dvoukolové Velké ceně.

reklama 12D
Dvoukolová Grand Prix CSI2* Longines Ranking na 145 centimetrech byla hlavním vrcholem celého dvoutýdenního mítinku ve slovenském Šamoríně. Do té nastupovalo hned sedm českých dvojic, z nichž si s parkurem nejlépe poradil Marek Klus v sedle Cardoza. Dohromady obdrželi pět trestných bodů a stačilo to na místo šesté. Mezi dekorovanými byla také Sára Vingrálková, která skončila s Kas-Sinim DC se čtyřmi trestnými body z kola prvního na pozici jedenácté. Vítězství patřilo dvojici německé Andreas Brenner a Lenox. 
 
Další Grand Prix byla věnovaná juniorské kategorii, kde rovněž Češi excelovali. Do rozeskakování soutěže na 140 centimetrech postupovaly pouze dvě dvojice Anna Helebrantová a Epo van de Achterhoek Z a Eliška Hasnedlová s Delisou. Druhá dvojice rozeskakování nedokončila, tudíž bylo jasné, že vítězkou se stane Anna Helebrantová po obou bezchybných jízdách. Na výborné páté místo ještě dosáhla se čtyřmi trestnými body ze základního kola Petra Pařenicová s Danubií. 
 
Mezi mladými jezdci se do Grand Prix s překážkami do 145 centimetrů probojovala Mariana Michlíčková. Chybovala dvakrát s klisnou Claire, ale i přesto obsadila místo šesté. Devátá byla opět Anna Helebrantová, ale tentokrát s Gretou SW.
 
Další kvalitní a úspěšné výkony podávali Češi spolu se svými mladými koňmi. V kategorii pětiletých to byli Kamil Papoušek, jenž skončil třetí s Izzabellou a Jan Malý, který bral místo osmé v sedle hřebce Mexico Ebh. Mezi šestiletými patřila šestá příčka Marku Klusovi s Aresem a šestá byla také Lucie Strnadlová se sedmiletým Donem. 
 
Foto: poskytla Anna Helebrantová


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE