reklama 11C

reklama

Evropský pohár žokejů bude. Pandemie nás nezastaví, říkají pořadatelé

 27.05.2020 09:00 | AUTOR

ikonka

Šestý ročník Evropského poháru žokejů není kvůli pandemii onemocnění Covid-19 ohrožen, potvrdili pořadatelé. Uzávěrka přihlášek byla posunuta a propozice čekají dílčí změny, ale přípravy nejbohatšího rovinového mítinku v Česku běží naplno.

reklama 12A
Evropský pohár žokejů si od roku 2015 vydobyl pevné místo v dostihovém kalendáři. Jeho pořadatelé ve středeční tiskové zprávě ujistili, že by konání letošního ročníku souboje hvězdných žokejů na špičkových koních regionu neměla zhatit ani krize spojená s pandemií onemocnění Covid-19.
 
"Zahájili jsme práci na šestém ročníku Evropského poháru žokejů. Navzdory současné situaci doma i ve světě s ním pevně počítáme a jsme odhodláni nabídnout českým dostihovým příznivcům opět špičkovou podívanou na evropské úrovni," řekl za tým pořadatelů Tomáš Machovský.
 
Součástí prestižního mítinku je nejbohatší rovinový dostih na českém území Leram EJC Million, který se loni běžel o celkovou dotaci 2,6 milionu korun a pro vítězství si doběhl ve Francii trénovaný Zock pod žokejem Eduardem Pedrozou. Celkovým vítězem pátého ročníku EJC se stal hvězdný belgický žokej působící ve Francii Christophe Soumillon, díky němuž měla akce konaná v Chuchle Areně Praha velkou publicitu po celé Evropě.
 
 
V původní termínové listině na rok 2020, vydané ještě před pandemií, měl Evropský pohár žokejů přidělen termín 26. září. Pořadatelé nyní jednají o všech důležitých detailech a otázkách, nutných pro zdárné uspořádání celého mítinku.
 
"Pandemie a s ní spojená krize je samozřejmě významný faktor. Spolu s našimi partnery děláme vše pro to, abychom i v této těžké době mohli ponechat dotace ve stejné výši, jak byly vypsány ve zveřejněných propozicích. Ve hře je lehké navýšení přihlášek o jedno procento ve výši obvyklé pro zbylý dostihový provoz v Česku," vysvětlil Machovský.
 
V předchozích sezónách byla uzávěrka přihlášek pro čtveřici jedničkových dostihů v rámci Evropského poháru žokejů stanovena na konec května. V současné situaci byli pořadatelé nuceni tento termín posunout. "Letošní uzávěrka bude z pochopitelných důvodů později, rádi bychom požádali majitele a trenéry o trpělivost. Všechny důležité informace včetně data, místa konání a aktualizovaných propozic budou zveřejněny v nejbližší možné době," dodal Machovský.
 
 
Zdroj: tisková zpráva EJC
 
Ilustrační foto: Václav Volf, fotovolf.com


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace