reklama 11D

Dvě šance vidět Ponntose? Kromě Svatováclavské míří i do Leram Millionu

ikonka

Čtvrtek byl dnem velkých přihlášek na druhou polovinu sezony. Uzávěrku měly čtyři z pěti vrcholů Prague Champions Day v Chuchle Areně, ale i Velká cena Prahy a Svatováclavská cena. Rýsují se zajímavé dostihy, i když vesměs bez zahraniční účasti.
31.05.2024 06:30  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Pavla Pechmanová  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

Úřadující Kůň roku a v současné době mezinárodně nejúspěšnější plnokrevník v českém tréninku Ponntos se během uplynulých dvou měsíců blýskl hned dvěma blacktype triumfy. Úspěšná vystoupení v pařížské grupě 3 a milánském listed zároveň odrážejí základní směr menežování svěřence Miroslava Nieslanika.

Z posledních třiceti startů se představil na domácí půdě dvakrát a pokaždé šlo o Svatováclavskou cenu, která mu v letech 2021 a 2023 posloužila jako přípravný dostih na podzimní evropské cíle. Podobná cesta by mohla hřebce MUDr. Evy Nieslanikové čekat i v tomto roce.

Ve čtvrtek byl přihlášen do Svatováclavské ceny a nově také do 1,2 milionem korun dotovaného Leram Million, které se běží 21. září v rámci nově vypsaného Champions Day v Chuchle Areně Praha.

 

Čtěte také: Ve Štrasburku dvě třetí místa, Shining Sky porazili jen blacktype koně

 

Zatímco do Svatováclavské ceny předběžně směřuje jen deset koní, na přihláškách 9. Leram Millionu se sešlo 21 nominovaných. Podobně jako u většiny dalších významných rovinových dostihů opět schází zájemci ze zahraničí. Kromě Ponntose jsou přihlášeni další mezinárodně otestovaní koně jako Shahbandar, Jir Sun, Worth Choice nebo první tři z letošní Jarní ceny klisen Vermelho, Ciotola a Lynx Westminster.

Velmi atraktivním dostihem by mohla být letošní Velká cena českého turfu. Mezi devatenácti přihlášenými se nachází trojice derby-vítězů Abha, Gasparini a Jardin Michelet, ve Francii etablovaný šampion vytrvalců Vert Liberte a také Rex Of Thunder. Tříletý ročník reprezentují čtyři koně včetně klasicky umístěného Sun Projecta. Stejným počtem je zastoupen český chov (Garmona, Gasparini, Vévoda.

Největší zájem vyvolal v rámci Prague Champions Day jedničkový dostih na 1800 metrů. Mezi 22 přihlášenými jsou Abha, Gabon, Ignacius Reilly, Memento Mori či Apollon. Novinka programu Prague Westminster Queen pro dvouleté klisny zatím registruje třináct zájemkyň.

Ve čtvrtek měla uzávěrku i Velká cena Prahy CK Martin Tour, která se opět poběží souběžně se St. Legerem 1. září a bylo do ní odevzdáno třináct přihlášek. O mezinárodní rozměr by se mohla postarat loňská šampionka slovenských odchovanců Blue River. Z domácích nechybí Ignacius Reilly, Memento Mori a čtveřice tříletků trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové.

 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE