reklama 11B

Ve Štrasburku dvě třetí místa, Shining Sky porazili jen blacktype koně

ikonka

Pětice koní v českém tréninku se zúčastnila středečního mítinku ve francouzském Štrasburku, obsahujícího rovinové i překážkové dostihy. Museli se při tom vyrovnat s náročnými povětrnostními podmínkami a měkkou dráhou.
29.05.2024 18:00  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: France Galop  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

Výborně se prezentoval druhý z letošního Gran Corsa Siepi Nazionale (Gd1) Volkov Jelois ze stáje Scuderia Aichner SRL. Svěřenec Josefa Váni mladšího pracoval ve steeplechae handicapu Prix Yamaha Ebikes (4200 m, 27 000 eur) na průběžném pátém místě a pod Lenkou Neprašovou přeskákal všech 23 překážek. Při nabíhání do cílové roviny si zlepšil pozici a zajistil si třetí peníze se ztrátou šesti délek na vítězku Idylle Fleurie. Nechal za sebou mimo jiné účastnici Ceny Labe z roku 2021 a sériovou vítězku Born To Be A Queen, která skončila o dalších 2 1/2 délky zpět čtvrtá.

Další třetí místo české ekipy se zrodilo v classe 2 Prix Nathanaelle Artu (2000 m, 22 000 eur). Čtyřletá Shining Sky ze stáje Drag Consulting měla ideální průběh u bariéry blízko předních koní. V sedle s Clementem Lecoeuvrem přišla ve finiši s údernou koncovkou a jako jediná se dokázala přiblížit k nejlepší dvojici Veil Of Shadows - Alpenjäger. Pro vítězství si doběhla reprezentantka Godolphinu Veilf Of Shadows.

S kurzem 97:10 odskakující Shining Sky za ní zaostala o dvě délky, a protože druhý Alpenjäger si jako dvouletý připsal grupu 3 Herzog von Ratibor-Rennen, prohrála jen s blacktype koňmi. Druhý český zástupce Brilliant Star se v cílové rovině pokusil o nástup, nakonec doběhl sedmý s s odstupem 4 1/2 délky na krajanku.

Zbylým koním se ve Štrasburku nedařilo. Čtyřletá Miura ze stáje Leram finišovala pod Bauyržanem Murzabajevem šestá v prodejce Prix GDR Groupe - le Reparateur Auto (1400 m, 14 000 eur). Její stájový kolega Ideal King se v Quinté+ Prix BFM Alsace (3000 m, 53 000 eur) na hluboké dráze trápil a Murzabajev ho nechal docválat do cíle na poslední šestnácté pozici.

Již v úterý startovala trojice svěřenců rodiny Váňových v Auteuil, ale v tvrdé pařížské konkurence tentokrát nezaznamenali žádný lepší výsledek. Dvojnásobný vítěz z mítinku v Cagnes-sur-mer Ange Pitou se v listed proutěnkách Prix de la Muette (3600 m, 110 000 eur) s Janem Kratochvílem dlouho držel na dostřel podstatnému dění, ale v cílové rovině záhy zeslábl a dokončil na jedenáctém místě. Třetí finišoval bývalý svěřenec Václava Luky Gurzuf.

Čtyřletý Tough Times z vlastní stáje Josefa Váni mladšího skončil s odstupem desátý v Quinté+ proutěných překážkách Prix Aladdin (3600 m, 48 000 eur) a Gracieux du Logis uzavřel osmičlenný doběh proutěnek classe 3 Prix Melinoir (3600 m, 53 000 eur).


FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE