reklama 11B

Tři vítězství a dva doběhy "raz-dva". Češi zcela dominovali mítinku v Halle

ikonka

Ačkoli jsou české stáje na německých závodištích v poslední době stále úspěšnější, snad ještě nikdy nepředvedly takovou dominanci jako na sobotním mítinku v Halle. Ze sedmi dostihů vyhráli tuzemští koně tři, z toho dvakrát v doběhu "raz-dva".
25.05.2024 23:45  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Deutscher Galopp  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

Pod dvěma triumfy byl podepsán trenér Jiří Brož ve spolupráci se slovenským talentem Tomášem Romanem, jeden přidal Filip Neuberg. A českou stopu v Halle zvýraznily i úspěchy v Německu působících Šárky Schütz a Jana Korpase, jenž se radoval z prvního vítězství na své domácí dráze od přestěhování z Hoppegartenu do Halle. "Česko dominovalo dostihovému dnu v Halle", zněl v sobotu podvečer jeden z titulků serveru Galopponline.de.

Velkou sérii zahájil triumf start-cíl v podání favorizovaného Letsgo ze stáje Excelent-K s.r.o. Liberec v Preis der Halleschen Wohnungsgenossenschaft FREIHEIT eG (1750 m, 5000 eur). Tomáš Roman v sedle pětiletého valacha nadiktoval rychlé tempo, místy se odpoutal o deset délek a na protilehlé straně roztrhal pole. Síly mu nedošly ani v 500 metrů dlouhé cílové rovině a prosadil se lehce o 3 délky před Kaleomiyí z tréninku Jany Manové. Zbytek pole následoval s odstupem více než pěti délek.

 

Čtěte také: Godfrey před Chelmsfordem. První kvalifikaci ovládli mladí krosaři

 

Jiří Brož, který u zeleného stolu přišel o nedávné mnichovské vítězství Storm Kodi kvůli nedodání předchozích forem, posléze nasedlal ještě druhého vítěze v podobě šestiletého bělouše Parigiho ze stáje PP Zámrsk. Ten pod Tomášem Romanem dobře načasovaným nástupem těsně ovládl trojkový handicap Preis der Händelfestspiele (1750 m, 7200 eur). Na třetím místě doběhl Anniemation.

Nechybělo mnoho a Brož mohl v Halle slavit hattrick. Sedmiletá Aniela finišovala o nos druhá ve Wettstar.de.Rennen (1350 m, 5000 eur) a daleko vítězi nebyl ani čtvrtý Mannix ve čtyřkovém handicapu Personal-Hofmann- Rennen (1750 m, 5000 eur).

Po dvou letech přebíral ceny pro vítěze Filip Neuberg. Jeho sedmiletého valacha Amose nezastavila ve čtyřkovém 30 Jahre I.K. Hofmann GmbH - NL Halle Rennen (1350 m, 5000 eur) ani nesená hmotnost 60,5 kg. Ve finiši udržel o nos za sebou krajanku Twilight Bay a zajistil první německý triumf žokeje Milana Zatloukala. "Nepočítal jsem nutně s vítězstvím, ale očekával jsem dobrý výkon. Dráha v Lipsku s mnoha rohy mu minule neseděla, dnes to pro něj bylo lepší," glosoval Neuberg v rozhovoru pro stream.

Sobotní dostihy v Halle začaly s lehkým zpožděním poté, co se sanitka se službukonajícím lékařem cestou na závodiště zapletla do dopravní nehody. Pořadatelé v jednu chvíli hledali možného náhradního lékaře v publiku.

Sledovaný český start se v sobotu odehrál i v Miláně. Třetí z Memoriálu Jaroslava Maška Memento Mori se poměřil s listed konkurencí v Premio Bereguardo (1600 m, 45 100 eur). Valach stáje BoKaBau s.r.o. na měkké dráze zahájil pod Martinem Laubem v zadní části pole, ale v cílové rovině nedokázal stáhnout svou ztrátu a cílem proběhl na šestém místě.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE