reklama 11A

Doma mám jen halu, říká Tretera. V Martinicích trénoval před Herningem

 04.08.2022 21:25 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Už v neděli dopoledne bude Vladimír Tretera přes tisíc kilometrů severně od Martinic. Ještě ve čtvrtek tam ovšem tréninkově absolvoval s Gangsterem v/h Noddevelt první kolo mistrovství České republiky. „Doma mám jen halu,“ zdůvodnil jezdec.

reklama 12D

 
Na mistrovství světa v dánském Herningu budou Českou republiku reprezentovat v parkurových soutěžích pouze dva jezdci – Aleš Opatrný a Vladimír Tretera. Oba dva jsou v současné době v Maritnicích u Březnice, kde se koná národní šampionát v této disciplíně. 
 
Aleš Opatrný tam bude až do neděle v roli trenéra, Vladimír Tretera odjel hned po čtvrtečním prvním kole jednotlivců, které s Gangsterem v/h Noddevelt překonal bez penalizace. Mistrovský titul však v Martinicích stejně jako před dvěma lety nezíská, neboť už v sobotu zamíří do dějiště největší parkurové události roku.
 
„Do Martinic jsem si přijel hlavně potrénovat. Před čtrnácti dny jsem byl s Gangsterem v Šamoríně, kde velmi dobře skákal. Před mistrovstvím světa si však potřeboval ještě někde jednou skočit a jelikož mám doma jen krytou halu a nemám venkovní kolbiště, tak jsem hledal nějaké závody. Nic mi nevyhovovalo, tak jsem si řekl, že nejlepší varianta bude si skočit první kolo mistrovské soutěže,“ vysvětlil Tretera v rozhovoru pro internetovou televizi EquiTV.cz krátce po skončení úvodní části nejtěžšího domácího závodu. 
 

Nepřehlédněte: V Martinicích začalo skokové mistrovství. Bielíková vyhrála úvodní T*

 
„Byl jsem moc spokojen, kůň dnes skákal dobře a s chutí. To, co jsem chtěl, tak se vyplnilo, takže jsem moc rád. Plán je nyní takový, že až si odpočine, tak pojedeme domů. Zítra bude mít relax, půjdeme do terénu. V sobotu již odjíždíme do Herningu, protože tam v neděli dopoledne musíme být,“ pokračuje jezdec. „Počítal jsem to, že cesta bude trvat zhruba patnáct hodin. Chtěl bych udělat jednu zastávku někde u Ústí, kde Gangstera složíme třeba na dvě až tři hodiny, aby si odpočinul. Pak pojedeme přes noc dál. Alespoň by nemělo být takové horko,“ prozrazuje plán cesty.
 
Jasno má také v tom, s jakým cílem do Dánska vyráží. „Hlavně to chci přeskákat se ctí, neudělat ostudu. Důležité je, aby si to užil kůň i já. Samozřejmě se budu snažit podat co nejlepší výsledek, ale nebude to vůbec jednoduché. Mistrovství světa bude určitě oproti mistrovství Evropy ještě o laťku výš. Budeme se snažit udělat pro Českou republiku co nejvíc, finále je velké přání, ale uvidíme,“ dodal Vladimír Tretera. 
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE