reklama 11C

Do Velké pardubické nastoupí 18 koní, Theophilose pojede Odložil

 06.10.2020 15:55 | AUTOR

ikonka

Ve 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se představí všech osmnáct přihlášených koní. Úterní uzávěrka startovní listiny a deklarace jezdců přináší zajímavou rošádu na koních Josefa Váni či pardubickou premiéru dvou francouzských žokejů.

reklama 12C
Osmnáct koní je na startovní listině 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, která byla uzavřena v úterý odpoledne. Nechybí čtyři vítězové minulých ročníků, zraněného Josefa Bartoše v sedle obhájce loňského vítězství Theophila nahradí Jan Odložil. Poprvé od roku 2014 se přes Taxis vydá i žena – Veronika Řezáčová. 
 
Vítěz loňského ročníku Velké pardubické Theophilos se letos dvakrát postavil na start kvalifikačních dostihů dvakrát, v tom prvním hned zvítězil. Se svým novým jezdcem Janem Odložilem se zná z loňské Ceny Peruána.
 
Ke změně jezdce přistoupil trenér Josef Váňa i v případě vítěze Velké pardubické 2017 No Time To Lose, kterého pojede Jakub Kocman. Žokej Jan Kratochvíl se přesouvá na vítěze čtvrté kvalifikace Sottoventa. V sedle čtvrtého svěřence Josefa Váni Mazhilise bude žokej Jiří Kousek.
 

Čtěte také: Jedenácté derby i synovo jubileum. Čas letí jako splašený, říká Holčák

 
Dalším vítězem Velké pardubické na startu letošního ročníku je Tzigane du Berlais. Kvalifikaci pro start ve vrcholu překážkové sezony splnil na poslední chvíli, když jeho jediným letošním startem byla závěrečná kvalifikace. V sedle svěřence Pavla Tůmy bude pětinásobný vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek.
 
Čtveřici šampionů minulých ročníků doplňuje Ribelino, na kterého trenér Luboš Urbánek angažoval Thomase Boyera. O úspěch v říjnovém dostihu bude usilovat vítěz letošní třetí kvalifikace Lodgian Whistle s Jaroslavem Myškou, trenérka Hana Kabelková angažovala na svého Talenta opět Martina Lišku.
 
Ke změně v jezdeckém obsazení došlo u Hegnuse, který byl v poslední době spojován především s žokejem Markem Stromským. Ten ale pojede vloni druhého Strettona a partnerem Hegnuse tak bude Lukáš Matuský. 
 
Škvařilová-Řezáčová naváže na Růžičkovou
 
Na startovní listině 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se objevila také jména zahraničních jezdců. Zatímco Niklas Lovén (Catch Life) a Sertash Ferhanov (Casper) pardubickou dráhu dobře znají, nováčky budou ve Francii působící Hakim Tabet (Mahony) a Romain Julliot v sedle slovenského Vanduala.
 
Po šesti letech se vydá na start Velké pardubické žena. Veronika Škvařilová-Řezáčová pojede outsidera All Scatera, který si o start ve Velké pardubické řekl při čtvrté kvalifikaci.
 
Startovní čísla se po několika letech losovala opět klasickou cestou na Jockey Clubu ČR, slavnostní ceremoniál v pražském hotelu Paříž z předchozích let padl za oběť restrikcím v době Covidu-19. Číslo jedna bylo vylosováno All Scaterovi, Theophilos má patnáctku a Tzigane du Berlais sedmnáctku.
 
Nedělní mítink v Pardubicích nabídne celkem 10 dostihů, první startuje v 10:30. Samotná 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou je plánována na 16:40. Dostihy se konají bez diváků. Česká televize nabídne už od 10:00 hod. přímý přenos na programu ČT Sport a ve 14:45 hod. se připojí i program ČT1.
 
Omezení počtu osob postihne i majitele
 
Na webu Jockey Clubu ČR byl v úterý zveřejněn také soubor hygienických opatření pro nedělní dostihy v souladu s vládními opatřeními. Vstup do areálu závodiště bude umožněn na nejnutnější minimum omezené množství osob prostřednictvím guest listu.
 
Na závodiště budou vpuštěni pouze jezdci, trenéři a ošetřovatelé koní na startovních listinách. Z majitelů se dostanou do areálu pouze 1 osoba na každu stáj startující ve 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Vstup dalších osob včetně rodinných příslušníků majitelů není povolen.
 
V areálu nebude v neděli zajištěno občerstvení. Účastníci dostihového dne jsou povinni dodržovat ve všech prostorách závodiště včetně stájí platná hygienická opatření včetně nutných rozestupů a neshlukovat se v počtu vyšším než 20 osob ve venkovních prostorách nebo v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorách.
 
Platí také povinnost zakrytí dýchacích cest, účastníkům dostihového dne bude namátkově měřena tělesná teplota.
 
"Děkujeme všem účastníkům dostihového dne za respektování pravidel a nastavených opatření. Uvědomujeme si, že jsou značně limitující, nicméně jsou výsledkem náročných jednání a jedinou možnou variantou pořádání mítinku. Věříme, že letošní ročník společně zvládneme," uvedl v úterý Dostihový spolek.
 
 
Zdroj: tisková informace Dostihového spolku a hygienická opatření na webu JC ČR
 
Ilustrační foto: Ivan Krejza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE