reklama 11D

Do Prahy se vrací Mossé. EJC se zúčastní jezdci z deseti zemí

 15.09.2021 12:00 | AUTOR

ikonka

Gérald Mossé, Adrie de Vries, Panagiotis Dimitsanis, Sibylle Vogt nebo Antonio Fresu. Sedmý ročník Evropského poháru žokejů slibuje 25. září v Chuchle Areně Praha návrat ke klasickému formátu populárního mítinku z doby před pandemií.

reklama 12B

Dvanáct jezdců z deseti různých zemí se zúčastní letošního Evropského poháru žokejů (EJC). Sedmý ročník nejbohatšího rovinového mítinku české sezony se odehraje v tradičním termínu poslední zářijovou sobotu (25. 9.) v Chuchle Areně Praha a může se pochlubit několika velkými hvězdami.

Rok poté, co se populární akce musela vyrovnat s různými omezeními kvůli pandemii, se tak Evropský pohár žokejů odehraje ve své tradiční podobě.

"Máme obrovskou radost, že letos můžeme nabídnout našim divákům a fanouškům všechno, na co jsou zvyklí. Těšíme se na skvělou atmosféru, špičkové dostihy i doprovodný program," řekl za pořadatele Tomáš Machovský.

 

Čtěte také: Příběh neporažené Classy. Šla podobnou cestou jako Partenit, říká Luka

 

Po pěti letech se vrací do Prahy nestárnoucí Francouz Gérald Mossé, který patří i ve svých 54 letech do úzké evropské špičky a je stejně populární jako před čtvrt stoletím. Velkým jménem je i Nizozemec Adrie de Vries, který před dvěma lety obsadil v celkovém hodnocení EJC druhé místo.

První ženou v základní nominaci EJC bude talentovaná Sibylle Vogt. V Německu působící vítězka inaugurační soutěže žokejů v rámci nejbohatšího dostihu světa Saudi Cupu v Rijádu se v Praze postará i o další velkou premiéru - bude první reprezentantkou svého rodného Švýcarska.

Na svůj debut při Evropském poháru žokejů se těší Němec Martin Seidl, tradičně silná Francie bude kromě Mossého zastoupena také Eddym Hardouinem.

Ozdobou letošního ročníku je několik zajímavých návratů. Unikátní zážitek slibuje třetí účast nejúspěšnějšího žokeje na jihu Evropy Panagiotise Dimitsanise z Řecka, v Praze se znovu představí i Ital Antoio Fresu či Portugalec Ricardo Sousa Fereira. Česko bude reprezentovat španělský šampion Václav  Janáček.

Mimořádně vřelý vztah k Evropskému poháru žokejů má Švéd Per-Anders Graberg, kterého lze označit za nedílnou součást mítinku. Za celou historii chyběl na EJC pouze loni, kdy mu v účasti zabránila pandemie. Letos se zúčastní již pošesté.

Kromě základní nominované desítky udělili pořadatelé dvě divoké karty. Letos je získali úřadující český šampion Jan Verner a Slovák Jaroslav Línek.

"Ohlasy mezi žokeji byly nadšené a zájem o letošní účast mimořádně velký. V jednu chvíli se rýsovala i možnost vyrovnání rekordního počtu šestnácti jezdců, ale nakonec jsme museli s těžkým srdcem zohlednit počty přihlášených koní a omezit počet nominací tak, abychom všem účastníkům garantovali srovnatelný počet startů," vysvětlil člen pořadatelského týmu Jiří Vávra.

Startovní pole jednotlivých dostihů vykrystalizují v příštích dnech. Ve čtvrtek 16. září mají stáje poslední možnost podat dodatečné přihlášky, uzávěrka startovních listin následuje v úterý 21. září.

Losování startovních čísel a jezdeckého obsazení v rámcových dostizích proběhne tradičně na tiskové konferenci ve středu 22. září, na níž budou prezentovány i další novinky a podrobnosti k letošnímu ročníku Evropského poháru žokejů. Tisková konference bude opět živě přenášena internetovým streamem.

 

Nominace na Evropský pohár žokejů 2021

 

Panagiotis Dimitsanis, Řecko

Antonio Fresu, Itálie

Per-Anders Graberg, Švédsko

Eddy Hardouin, Francie

Václav Janáček, Česká republika

Gérald Mossé, Francie

Martin Seidl, Německo

Ricardo Sousa Ferreira, Portugalsko

Sibylle Vogt, Švýcarsko

Adrie de Vries, Nizozemsko

 

Divoké karty:

Jan Verner, Česká republika

Jaroslav Línek, Slovensko

 

Zdroj: tisková informace EJC

Ilustrační foto: Ivan KrejzaK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE