reklama 11B

Do Pardubic může dorazit až 2000 lidí, stát ruší nařízení o sektorech

 16.06.2020 13:14 | AUTOR

ikonka

Ještě v pondělí počítal Dostihový spolek s tím, že zahajovací mítink v Pardubicích proběhne za předpokladu vytyčení diváckých sektorů. Epidemiologové však v úterý uvolnili pravidla, a tak diváky v sobotu nečekají výraznější omezení.

reklama 12A
Dostihová sezona v Pardubicích startuje v sobotu 20. června. Její zahájení bylo odloženo o šest týdnů, a to kvůli epidemiologické situaci v České republice a následnými opatřeními přijatými Vládou ČR, Ministerstvem zdravotnictví ČR a hygieniky. Teď se už fanoušci překážkových dostihů dočkali, premiérový mítink sezony totiž bude i za účasti diváků.
 
Nejaktuálnější informace z Pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření z úterý 16. června hovoří o tom, že dostihový mítink v sobotu 20. června může být výraznějších omezení pro návštěvníky. Při sobotních dostizích nebude nutné uzavírat sektory pro návštěvníky, jak bylo dosud nutné.
 
V praxi to znamená, že bude umožněn volnější pohyb diváků, kterých může dorazit na dva tisíce. Zbývající kapacitu 500 osob si Dostihový spolek rezervuje pro přímé účastníky dostihového provozu a obchodní partnery, bez kterých by nebylo pořádání dostihového mítinku možné.
 

Podcast s Jaroslavem Müllerem: Lidé k nám přichází kvůli dostihům

 
"Je to pro nás velmi čerstvá, ale dobrá zpráva. Doposud platilo, že musíme mít vymezené stavebně oddělené sektory s vlastním vstupem pro maximálně 500 osob a že se návštěvníci nesmí mezi sektory pohybovat. To se dnešním dnem mění," uvedl ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.
 
Samozřejmě je však nutné dodržovat stále platná hygienická opatření (rozestupy, roušky v krytých prostorech, dezinfekce rukou apod.). Pro diváky tak jsou k dispozici otevřené prostory areálu závodiště a také krytá tribuna A, která byla původně plánována jako jeden ze sektorů.
 
V online prodeji na webových stránkách www.zavodistepardubice.cz v sekci "Vstupenky"  jsou vstupenky na tribunu A s tím, že jejich majitelé si mohou vybrat mezi tribunou a otevřeným prostorem. Vstupenky do celého areálu se budou prodávat na pokladnách závodiště v sobotu.
 

Čtěte také: Konec čekání. Ramssio zařídil úspěšný návrat českých barev do Francie

 
Vstupné do celého areálu (včetně tribuny A) je jednotné, a to 120 Kč za osobu. Děti do 150 cm a držitelé průkazů ZTP, TP a ZTP/TP mají vstup zdarma; mládež do 18 let, studenti do 26 let a senioři nad 60 let mají nárok na slevu.
 
První dostih startuje ve 13:00 hod., areál Pardubického závodiště bude otevřen v 11:30 hod.
 
 
Zdroj: tisková informace Dostihového spolku
 
Ilustrační foto: Ivan Krejza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE