reklama 11B

Konec čekání. Ramssio zařídil úspěšný návrat českých barev do Francie

 16.06.2020 12:42 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Vítěz loňského St. Legeru Ramssio vstoupil do sezony třetím místem na 3000 metrů v Dieppe. Jeho výsledek byl zároveň obnovenou premiérou českých stájí ve francouzských dostizích po čtvrt roku trvajících restrikcích kvůli pandemii onemocnění Covid-19.

reklama 12A
Sedmadevadesát dní trvala vynucená pauza startů českých koní ve francouzských dostizích. Dlouhé čekání skončilo kolem úterního poledne, kdy se na závodišti Dieppe představila dvojice svěřenců Václava Luky mladšího. O první dotované umístění po čtvrt roce se postaral klasický vítěz Ramssio. Čtyřletý hnědák stáje Hrubý doběhl pod Alexisem Pouchinem třetí v kvalitně obsazeném Prix des Abres Aux Moichoirs (3000 m, 22 000 eur). Na vítězného Pappalina ztrácel 3 1/4 délky.
 
Vítěz loňského St. Legeru strávil větší část dostihu na chvostu pole. Pouchinovi se ho v pomalém úvodu podařilo navzdory venkovnímu startovacímu boxu “zaparkovat” za koně. Tempo se záhy zrychlilo a Ramssio v poklidu cválal na předposlední pozici. Při vbíhání do cílové roviny ho Pouchin vytáhl k vnější bariéře a nasadil k údernému finiši. I při nedostatku místa se mu podařilo prokličkovat kolem soupeřů.
 
Vítěz Pappalino, loni druhý v Prix Greffulhe (Gr.2) a letos při debutu třetí v Prix Exbury (Gr.3), měl v té době už bezpečný náskok. "Ramssio podal dobrý výkon, škoda jen toho startovního čísla," komentoval obnovenou francouzskou premiéru Václav Luka.
 

Čtěte také: Shamalann zůstává tajemný. Nechápu, proč žokej položil ruce, říká Váňa

 
Bošovická centrála poslala o půl hodiny později do boje ještě tříletého debutanta Ideal Kinga. V barvách stáje Leram startující polobratr úspěšného Ideal Mana obsadil v roztaženém doběhu Prix Amphitrite na 2400 metrů sedmou příčku.
 
Navzdory nezkušené akci se mu v závěrečném oblouku podařilo zachytit zrychlení nejlepších a naznačil tak potenciál pro další starty. "Jsem s ním spokojený. Myslím, že od něj můžeme očekávat zajímavé věci. Do klasických dostihů však jako valach nesmí," poznamenal Luka.
 
 
Foto: Luka Racing


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE