reklama 11A

reklama

Devadesátka EquiTV: Finále 54. ročníku Zlaté podkovy bylo plné zvratů

 27.08.2019 18:30 | AUTOR

ikonka

Finále letošního už 54. ročníku seriálu Zlaté podkovy bylo mimořádně napínavé. Zejména ve všestrannosti se během závodů jméno vedoucího jezdce hlavní soutěže často měnilo. Podívejte se na stručný video souhrn z obou disciplín.

reklama 12A

DEVADESÁTKA EQUITV Z HUMPOLCE JE V TOMTO ODKAZU

Nejstarší jezdecký seriál, který spojuje soutěže všestrannosti a spřežení - to je Zlatá podkova. Humpolecké závodiště zažilo ve dnech 23. až 25. srpna finále 54. ročníku.

Vítězem nejobtížnější soutěže všestrannosti CNC s třemi hvězdami se stal Radim Toman s devítiletým valachem Easy Jumpem. Na první příčku se vyšvihl až v samotném závěru, kdy zajel čistý parkur. Kurz naopak vůbec nesedl dosavadnímu lídrovi Jiřímu Maxerovi, který klesl na páté místo. Druhé místo vybojoval Jakub Hlávka s klisnou Farhou-K. Dvojice se do nejvyšších pater výsledkové listiny dostala díky velmi dobrému výkonu v krosu. Bezchybná jízda v nedělní skokové zkoušce pak zajistila třetí příčku Michaele Balounové v sedle klisny Empatie. O jednu hvězdu nižší soutěž Stříbrné podkovy ovládla od samého začátku Alžběta Vyštajnová na Elzarovi. Vedení se ujala už v drezuře a nic na tom nezměnily ani další dvě disciplíny - kros a parkur.

V soutěži jednospřeží se dařilo Karlu Nývltovi. Po vítězné drezuře a nejlepší maratonské jízdě si v nedělních jízdách mezi kužely svou pozici jen pohlídal. Mistrem opratí v kategorii párů se stal Josef Drábek. V sobotní terénní jízdě odsunul lídra a loňského obhájce Václava Coufalíka a nejlepším výkonem v parkuru už vítězství pouze pojistil. V královské kategorii čtyřspřeží si pro první místo dojel zkušený Zdeněk Jirásek. Ten po vlažném vstupu do soutěže ovládl sobotní část finále a poslední den už na tom nic nezměnil.reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace