Werth potvrdila v 1. kole v Omaze svou nadvládu

První kolo finále drezurního Světového poháru se jelo ve čtvrtek 30. března v Omaze. Do soutěže vstupovala jako favoritka Isabell Werth (GER) s klisnou Weihegold OLD. A svou pozici prozatím potvrdila, když zahajovací GP vyhrála s náskokem 2,5 %.
31.03.2017 09:47  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

První kolo finále SP v drezuře vyhrála Isabell Werth (GER). Foto: FEI / Cara Grimshaw

První soutěží finále Světového poháru je podle zažitého modelu úloha Grand Prix. Tu ve čtvrtek 30. března absolvovalo celkem šestnáct dvojic, a pozici nejlepší dvojice světa uhájila Isabell Werth (GER) s klisnou Weihegold OLD.

Sedmačtyřicetiletá Werth je závodící legendou drezurního sportu. Je rekordmankou co do počtu získaných medailí na vrcholných drezurních akcích. A přesto, že rozhodčí viděli v jejím výkonu drobné chybičky, vyhrála také úvodní úlohu Grand Prix při finále SP v Omaze v Nebrasce. Její výkon byl ohodnocen známkou 82,300 %.

Na druhém místě dojela domácí jezdkyně Laura Graves v sedle koně Verdades, která získala 79,800 %. Třetí příčku obsadil britský reprezentant Carl Hester na koni Nip Tuck s výsledkem 76,671 %.

Vrcholem finále bude Grand Prix Freestyle, která je na programu v sobotu 1. dubna.