Valegro v Amsterdamu opět nejlepší

Šesté kolo Reem Acra FEI Světového poháru v drezuře, Freestyle v sobotu 31. ledna v Amsterdamu ovládla opět s přehledem britská dvojice Charlotte Dujardin a Valegro. Předvedli výkon hodnocený jen o 0,4 % níže než je jejich stávající světový rekord...
01.02.2015 20:14  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Vítězka Charlotte Dujardin a Valegro. Foto Arnd Bronkhorst/FEI

29letá jezdkyně se teprve před několika dny vrátilacesty na Nový Zéland a jezdkyně přiznala, že se potýkápásmovou nemocí. I přes tento hendikep předvedla takto vysoce hodnocenou jízdu. Výsledky Freestyle odrážely páteční výsledkovou listinu Grand Prix a prvních pět příček obsadilo stejných pět dvojic. Druhé místo opět vybojovala Danielle Heijkoop a Siro (82,375 %) z Holandska před třetí Jessicou von Bredow-Werndl s Unee BB (80, 9%) z Německa. Čtvrté místo získal Diederik van SilfhoutArlando (79,950 %) a pátý se umístil Hans Peter MinderhoudGlock´s Flirt (79,250 %), obaHolandska. I přes kvalitní startovní pole byl rozdíl mezi vítězkou a druhou umístěnou více než 11 procent.

Dujardin poděkovala svému trenérovi, příteli a mentorovi Carlu Hesterovi za to, že Valegra připravoval po dobu její nepřítomnosti. Po svém návratu měla jen tři dny na to, aby si koně jezdila sama.

Se svým výkonem v úvodní Grand Prix i přes vítězství byla nespokojená. Jak jezdkyně sama uvedla, potýkala se s pásmovou nemocí a byla ze svého výkonu rozčilená. Teď bude mít Valegro pauzu a pak se začne připravovat na finále Světového poháru v Las Vegas, kde budou obhajovat loňský titul. Po finále Světového poháru je jejich dalším cílem Mistrovství Evropy