V Londýně v drezurní GP Freestyle zvítězil Hester

Ve středu 16. prosince se v londýnské Olympii odehrála druhá soutěž v rámci šestého kola Reem Acra FEI Světového poháru v drezuře. Jezdci nastoupili do úlohy Grand Prix Freestyle a poprvé se v Olympii podařilo zvítězit domácímu Carlu Hesterovi.
17.12.2015 09:16  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Carl Hester a Nip Tuck reprezentovali Velkou Británii také na světových jezdeckých hrách 2014. FotoFEI/Arnd Bronkhort

V šestém kvalifikačním kole Reem Acra FEI Světového poháru v drezuře se v londýnské Olympii podařilo zvítězit Carlu Hesterovi s jedenáctiletým valachem Nip Tuck, když porazil svou svěřenkyni a kolegyni z olympijského týmu Charlotte Dujardin s Uthopia. Třetí místo patří Hans Peter Minderhoudovi s Glock´s Flirt.

Čtvrté místo vybojovala další domácí jezdkyně, sedmadvacetiletá Lara Griffith se svým třináctiletým valachem Rubin Al Asad. Výsledek 78,025% umístil na průběžné vedoucí místo a od rozhodčích si zasloužil poznámku „blíží se technické dokonalosti“

Vedoucí místo si Griffith udržela až do chvíle, kdy se na startu objevila Charlotte Dujardin se čtrnáctiletým hřebcem Uthopia. Dujardin s tímto koněm startovala pouze po osmé, v úvodní Grand Prix se podařilo v Olympii zvítězit. Dvojici se podařilo předvést dechberoucí prodloužené klusy, skvělé série přeskoků a i přes to, že několik posledních cviků úplně nevyšlo, byla hodnocena známkou 82,550%.

Hans Peter Minderhoud s Glock´s Flirt předvedli také skvělou úlohu, ale známka 80,975 na vedoucí pozici nestačila. Třetím místem si ovšem zajistili vedoucí pozici v průběžném kvalifikačním žebříčku

Když do obdélníku vjížděl předposlední startující Carl Hester, bylo hned jasné, že tentokrát se nechce smířit s druhým místem. Již od roku 2003 se při svých startech vždy nejlépe umístil na druhém místě. Hlavní rozhodčí Stephen Clark po soutěži zhodnotil, že ač Dujardin i Minderhoud předvedli skvělé úlohy, stupeň obtížnosti, jakou zvolil Carl Hester, byl neuvěřitelný. Hester předvedl skvělé piruety na střední čáře a celkově obtížnost jeho úlohy byla velice vysoká a přesto to vypadalo lehce. Celkové hodnocení 83,750% znamenalo první místo a zasloužené vítězství

Další kolo Reem Acra FEI Světového poháru se uskuteční na 29. -30. ledna v Amsterodamu. O kvalifikaci do finále, ale i olympijskou kvalifikaci se tam pokusí Charlotte Dujardin s Uthopia. Do finále by tak měla dva koně a na Olympijské hry v případě potřeby náhradního