Edward Gal vyhrál FEI Reem Acra SP v Odense

Jak jsme vás již informovali, Reem Acra FEI World Cup v drezuře, který se konal ve dnech 15. – 18. října v Odense ovládl Nizozemec Edward Gal s Glock´s Voice. Nyní vám přinášíme podrobnější tiskovou informaci FEI. Více níže…
19.10.2015 08:51  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Reem Acra FEI World Cup v Odense vyhrál Edward Gal na Glock´s Voice. Foto: FEI/ Sanne Kolind

V prvním kole západoevropské ligy FEI Světového poháru v drezuře zvítězil v Grand Prix Freestyle Edward Gal s Glock´s Voice s hodnocením 78,8%. Loni se mu na stejných závodech podařilo také zvítězit, tenkrát v sedle Glock´s Undercover.

Druhé místo patří domácí jezdkyni Anně Kasprzak, která se po sportovní odmlce způsobené úrazem, vrátila zpět do sedla Donnperignona a společně zajeli úlohu hodnocenou 77.100%. Třetí místo patřilo další dánské jezdkyni, Agnete Kirk Thinggaard s JoJo AZ a 76,250%.

Nicméně to pro Gala nebylo jednoduché vítězství, protože v průběhu úlohy byl Glock´s Voice místy napjatý. Pro koně jsou to první závody v hale a byl trochu ve stresu, i když to bylo dle jezdce lepší, než v Grand Prix.

Výsledky se ale předem daly těžko odhadnout, neboť v sobotní Grand Prix zvítězila Anna Kasprzak se známkou 73,860. Gal byl s 73,380% druhý před Hansem Peterem Minderhoudem s 73,320.

V Grand Prix Freestyle získala Anna Kasprzak 77,100%. V průběžném hodnocení pak její vítězství mohl ohrozitjen Gal. Což se mu nakonec i přes několik obtížnějších momentů v úloze podařilo. Gal prohlásil, že kůň reagoval na atmosféru na tribunách a že nebyl tak uvolněný, jak bývá. Nicméně hodnocení 78,8% znamenalo první místo

Druhé kolo seriálu se uskuteční 30.října ve francouzském Lyonu. Rozpis západoevropské ligy dále povede soutěžící do Stuttgartu, Stokholmu, Salzburgu, Londýna, Amsterodamu, Neumünsteru a ‘s-Hertogenbosch. Finále se pak uskuteční v březnu ve švédském Gothenburgu

Středoevropská liga, která se skládala z 10 závodů, zakončila své kvalifikace tento týden v Kaposváru. Pacifická liga měla čtyři kvalifikační kola v Austrálii, které zakončí nadcházející týden CDI Sydney. Pacifickou ligu bude ale reprezentovat jediný zástupce, který vzejde v prosinci z finále ligy.
Severoamerická liga nejvíce kvalifikačních závodů, 12 v Kanadě a 10 v USA. Jako jediná určuje postupující do finále na základě průměru ze dvou nejlepších výsledků