Opatrný pokračuje v boji o olympiádu až do konce!

V neděli dorazila z Kataru od zástupců Czech Equestrian Teamu zcela zásadní informace. Aleš Opatrný s Acovarem budou po důkladném zvážení aktuální situace pokračovat v boji o olympijskou kvalifikaci až do konce. Rozhodující byla kondice Acovara...
28.02.2016 14:21  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

V sobotu 27. února Turek Omer Karaevli s koněm Dadjak ter Puttenen skončili na 6. místě v Grand Prix CSI5* Al Rayyan v Kataru poté, co s jednou chybou v prvním kole a nulou v kole druhém postoupili do rozeskakování soutěže a v něm jednou chybovali. Česká dvojice jednou chybovala jak v prvním, tak v druhém kole a skončila na dotované 13. příčce. Obě pozice byly bodované do olympijského žebříčku, ale rozdíl sedmi příček byl výrazný. Karaevli s Dadjakem se díky tomu dostal opět před Opatrného s Acovarem, a to dle orientačních neoficiálních propočtů o cca 17,25 bodů

Ekipa Czech Equestrian Teamu tak stála před rozhodnutím, zda dál pokračovat v boji o jediné postupové místo na olympijské hry v rámci naší divize, které je rezervované pouze pro vítěze žebříčku skupiny C. Zcela zásadní při rozhodování byl zdravotní stav a aktuální kondice Acovara. Po důkladném vyhodnocení nakonec padlo stanovisko, že Acovaro je ve výjimečně dobré kondici a je schopen absolvovat v prvním březnovém týdnu poslední kvalifikační závody CSI5* v Dauhá (Al Shaqab). Ty se konají od 2. do 5. března a v sobotu se pojede Grand Prix s celkovou dotací 500.000 eur, díky čemuž se jedná o soutěž kategorie AA, kdy vítěz bere až 150 bodů do olympijského žebříčku!

Nepochybně se závodů bude účastnit i Omer Karaevli s koněm Dadjak ter Puttenen. Je tak zcela jasné, že jedna jediná soutěž může rozhodnout mezi těmito dvěma jezdci, kdo z nich získá možnost jet v srpnu letošního roku na olympiádu do brazilského Ria. V neděli 6. března se olympijská kvalifikace definitivně uzavře.

Průběžně vám budeme přinášet další čerstvé informace!