Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11C

reklama

Jezdecký magazín EquiTV 6. září 2018

 06.09.2018 16:54 | AUTOR

ikonka

První zářijové vydání Jezdeckého magazínu EquiTV nás zavede do Slavošova, kde se konalo mistrovství ČR a mezinárodní závody ve vytrvalosti. V druhé reportáži zavítáme do Zduchovic na mistrovství pony ve skákání a drezuře…

reklama 12A

JEZDECKÝ MAGAZÍN MŮŽETE SLEDOVAT ZDE

V sobotu 25. srpna se v malebné krajině v okolí severočeského Slavošova odehrály mezinárodní závody ve vytrvalosti a zároveň mistrovství České republiky 2018. 

Jednou z vypsaných mezinárodních kategorií byla soutěž CEI s jednou hvězdou s délkou 80 kilometrů. Stejná trasa čekala také účastníky mistrovství republiky pro juniory a mladé jezdce. Na start postavilo celkem čtrnáct dvojic včetně dvou zahraničních reprezentantů. Těm se však příliš nedařilo. Soutěž tak zcela ovládli čeští jezdci. Těsně pod stupni vítězů skončila Simona Ratajová, která na zdolání trasy potřebovala se Sulikou pět hodin, jednu minutu a jednu sekundu. O jedinou vteřinu jí předjela Nikola Nováková v sedle Kertchaka, jež si tak dojela pro třetí místo v mezinárodní soutěži a zároveň také vybojovala bronz z republikového šampionátu. Druhá v pořadí dorazila do cíle loňská mistryně republiky v této úrovni Kateřina Suchá s klisnou Luciou Ferrou. S průměrnou rychlostí přesahující 17,5 kilometru v hodině jí jízda trvala lehce přes 4 a půl hodiny. 

Jen o málo rychlejší byla Lucie Sedláková s arabským hřebcem AE Egyptian Hakeem. O prvenství tyto dvě jezdkyně bojovaly v podstatě od začátku závodu a vše se vystupňovalo v poslední 20kilometrové etapě. K cílové rovince dojely současně, ovšem při příjezdu na závodiště po asfaltové silnici Lucia Ferra s Kateřinou Suchou podklouzla a bylo velké štěstí, že z toho nevznikl vážnější karambol. Novopečená mistryně České republiky juniorů a mladých jezdců Lucie Sedláková tak z vítězství v mistrovské i mezinárodní soutěži měla smíšené pocity.

Seniorské mistrovství se jelo na trase dlouhé 120 kilometrů rozdělené do čtyř etap. Soutěž byla spojená s mezinárodní kategorií CEI2* a na její start se postavily také zahraniční dvojice. Ani jedna však cílem úspěšně neprojela. Jezdkyně Spojených arabských emirátů Fareah Al Wagayan skončila s koněm Stella Nani Bint Shir HA na veterinární kontrole po druhé etapě. Na posledním gatu pak ztroskotaly naděje německé dvojice Alexandra Vogt a Franzi Ibn Vroni. I kdyby nastoupila do závěrečné etapy, neměla by šanci stihnout časový limit, a tak pokračování vzdala. Kompletní závod nakonec dokázaly překonat jen dvě české jezdkyně.

Veronika Myslivečková s hřebcem Felskinem potřebovala na 120 kilometrů bez mála deset hodin a jen tak tak se vešla do minimální průměrné rychlosti 12 km / hod. Dvojice závodila pouze v republikovém šampionátu, a tak si ze Slavošova odvážela titul české vicemistryně. Vítězkou jak mezinárodní dvouhvězdové kategorie, tak i mistrovství republiky se stala Michaela Jakešová. Ta v sedle klisny Pretorie Symphonie absolvovala soutěž za méně než osm a půl hodiny a vybojovala tak zlato.

Na našem webu s adresou www.equitv.cz najdete více jak 3,5hodinový video sestřih zajímavých okamžiků tohoto závodního dne.

Ve dnech 22. až 26. srpna proběhlo ve Zduchovicích nedaleko Kamýku nad Vltavou mistroství České republiky jezdců na pony v drezuře a v parkurovém skákání. Většina vypsaných kategorií, jež se jely jako tříkolové, vrcholily v poslední den mítinku. 

Drezurní jezdci ve věku od 14 do 16 let na ponících s výškou do 148 centimetrů závodily v posledním kole ve volné úloze na hudbu stupně obtížnosti L. Čtvrtý nejlepší výsledek zajela Karolína Weisnerová na koni Ojoetsjnis Grevenrit. Na medailové pozice to však nakonec nestačilo kvůli ne příliš vydařené sobotní jízdě a dvojice tak skončila těsně pod stupni vítězů. Bronz si ze Zduchovic odvezla Tereza Havránková, která v sedle Holsteins Dirigenta podávala vyrovnané výkony. Výborně vyšel závěrečný Freestyle Victorii Schupper na valachovi Kraneveld´s Björn. Poslední část soutěže s hodnocením vyšším než 70 % vyhrála. Průměrná známka ze všech tří dní však stačila nakonec na stříbro. Mistryní České republiky se v nejstarší kategorii drezurních jezdců stala Sára Kotisová, jež s Nispuckem ovládla první dvě kola. 

Průběh drezurního šampionátu ve speciální kategorii Masters pro jezdce od 11 do 16 let byl jednoznačný. Třikrát třetí místo v jednotlivých úlohách zajistilo bronz Sarah Ennie Krušinové na Jolly Jokerovi. Loňská vítězka Nikola Feherová zaznamenala s klisnou Kimberly ve všech dnech druhé místo, a tak si nakonec z rukou rozhodčích převzala stříbrnou medaili. Soutěž Masters ovládla jednoznačně Anna Procházková. Ta s německým valachem Nice Guy vyhrála všechna tři kola, v závěrečném freestylu dokonce získala hodnocení vyšší než 73 %.

Na tři kola se jely také mistrovské soutěže v parkurovém skákání. Děti ve věku od 11 do 13 let na ponících o výšce do 135 cm podávaly natolik vyrovnané výkony, že se o medaile muselo rozeskakovat devět účastníků. Na třetí místo nakonec dosáhla Klára Hlaváčková, jež v sedle Goldbära projela cílem s nulou v čase 28,63 sekundy. O téměř dvě sekundy rychlejší byla Ema Bulíčková. Ta s klisnou Maruší dokončila rozhodující jízdu rovněž bez zaváhání a dojela si tak pro stříbrnou medaili. Z vítězství se radovala bezchybná Rozálie Sovová s devatenáctiletým Fíkem, kterou od vicemistryně dělilo pouhých sedm setin sekundy.

Rozeskakovat se museli také účastníci šampionátu pro jezdce od 11 do 13 let na ponících výškové kategorie B, tedy s kohoutkovou výškou mezi 136 a 148 centimetry. Bronzovou příčku obsadila po čistém výkonu Anna Abtová na Nantanovi B.B. Rozhodující jízdu dokončila v čase 29,32 sekundy. O sekundu a půl rychleji si s trasou poradila Klára Hlaváčková v sedle Cheyenna a k bronzu, který získala v předchozím klání, přidala další medaili – tentokrát stříbrnou. Eliška Petrusová sedlala při mistrovství republiky dvacetiletou Kačenku. Se zkušenou klisnou překonala kurz bez trestných bodů a v nejrychlejším čase a ze Zduchovic si tak odvezla zlato.

Nejstarší věkovou kategorií jezdců na pony jsou děti od 14 do 16 let. Ty závodí na ponících s kohoutkovou výškou do 148 centimetrů, a tak je ze všech účastníků mistrovství čekala nejvyšší obtížnost. Vítězka byla známá už v rámci základní soutěže. Stala se jí Jana Táboříková s Karou, která si zlato a titul mistryně České republiky zajistila třemi bezchybnými výkony. Ani tato soutěž se ovšem neobešla bez rozeskakování, i když tentokrát se v něm bojovalo o stříbro. O to usilovaly jezdkyně se čtyřmi trestnými body na kontě. Těsně pod stupni vítězů nakonec zůstala Sára Dvořáková na Fly Sky. Ta překonala rozhodující kurz znovu bez chyb, ze všech startujících však byla nejpomalejší. Bronz brala Denisa Trnková, jež s koněm Extreme Lucky projela cílem s nulou v čase 33,36 sekundy. O tři desetiny rychlejší byla bezchybná Natalie Veberová s Minem a díky tomu si mohla při dekorování pověsit na krk stříbrnou medaili.

Nezkrácené video záznamy všech zmiňovaných soutěží najdete na našem webu s adresou www.equitv.cz.

SOUTĚŽ

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu. Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ní se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu. 

Ten, kdo odpoví správně jako 10. v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

POZVÁNKY

V Hradištku u Sadské bude druhý zářijový víkend vrcholit série závodů Kritérií mladých koní v parkurovém skákání, ale také seriál Champions Tour. 

Fanoušci parkurů zaměří svoji pozornost také do Říma, kde se uskuteční již 15. mítink prestižní série Global Champions. Chybět tam tradičně nebudou ani jezdci týmu Prague Lions.
V Kozlovicích nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm se 8. a 9. září koná mistrovství České republiky v reiningu a ani tam nebudou kamery EquiTV chybět.

Dvanácté pokračování letošní metropolitní sezony vyvrcholí 9. září nejdelším a nejbohatším českým dostihem přes proutěné překážky, 12. ročníkem Zlatého poháru EŽ Praha. Jde o dostih I. kategorie na 4200 metrů o 360 tisíc Kč. Celkem se druhou zářijovou neděli uskuteční osm dostihů, úvodní startuje ve 14 hodin, areál bude pro diváky otevřen od 12 hodin a od 13.30 budete moci sledovat na našem webu s adresou www.equitv.cz živý internetový přenos.

Kdybyste si jej náhodou zapomněli zapnout a nebudete mít cestu do Chuchle osobně, tak si nezapomeňte příští čtvrtek zapnout premiéru dalšího Jezdeckého magazínu EquiTV, v němž opět přineseme souhrn toho nejpodstatnějšího. Na shledanou!reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace