reklama 11D

reklama

Global Champions Tour se rozroste o Mexico City

 08.01.2016 10:30 | AUTOR

Série Longines Global Champions Tour se v roce 2016 rozroste o závody konané v Mexico City. Túra zahájí již podruhé na Miami Beach, odkud se přesune právě do hlavního města středoamerického Mexika. Série tak stále více expanduje do světa.

reklama 12A

Vítězka LGCT 2015 Luciana Diniz. Foto: LGCT / Stefano Grasso

Mexico City se připojí k pořádání Longines Global Champions Tour, včetně nové Global Champions League (týmová soutěž). Stane se tak součástí patnácti závodů, které obsahuje kalendář LGCT na rok 2016.
 
Je tedy vidět v kalendáři 2016, že túra expanduje napříč Amerikou, kdy se k dynamicky rozvíjejícím strategickým místům přidává také Mexico City. V roce 2016 se uskuteční celkem patnáct mítinků po celém světě, včetně Miami Beach, Šanghaje, Monaka či Dauhá.
 
Nová soutěž Global Champions League se bude konat při každém z kol. Olympijští i světoví šampioni budou závodit ve zcela jedinečném formátu vždy v pátek v týmech složených z rozdílných národností. Top jezdci předpokládají, že nový formát soutěže vlije čerstvou krev do žil fanouškům, rivalita, taktika a spolupráce světových jezdců zvýší zájem diváků. GCL také avizovala maximální důraz na wellfare koní
 
Týmy v nové soutěži budou bojovat o výhry v celkové hodnotě 7,5 milionu EUR, včetně bonusu, který se přidává při finálovém kole v Dauhá.
 
Jan Tops – ředitel LGCT začátkem sezony 2016 řekl: „Je velmi vzrušující být u toho, když můžeme Mexico City přivítat mezi nejlepšími světovými destinacemi. Budeme nadále investovat, abychom přivedli tento sport k co nejširšímu zájmu diváků, aby se zapojilo ještě více měst po celém světě, a tak se parkury přiblížily co nejvíce lidem, kteří budou mít možnost vidět nejlepší jezdce světa v akci.“
 
Sezona 2016 očekává opět účast nejlepších jezdců světa, jako jsou světová jednička a dvojnásobný LGCT šampion Scott Brash (GBR), úřadující vítězka LGCT Luciana Diniz (POR), čtyřnásobný olympijský medailista Ludger Beerbaum (GER), bývalý mistr Evropy Rolf-Göran Bengtsson (SWE) nebo dvojnásobná šampionka LGCT Edwina-Tops Alexander (AUS). 
 
V roce 2016 se pojede celkem patnáct závodů, detaily o tom, zda letos bude LGCT v Paříži nebo v Londýně budou upřesněny brzy. Dvojice nejlepších koní a jezdců světa budou závodit před zraky více než milionu fanoušků, kteří LGCT sledují. Zajištěno je ještě lepší televizní pokrytí, než v roce předchozím.
 

KALENDÁŘ LGCT 2016

Podruhé v řadě zahajuje sérii první kolo v Miami Beach ve dnech 7. – 9. dubna. Poté se túra přesouvá na jih, do nově zařazeného Mexica City, kde se bude skákat o týden později. 
 
Evropské město diamantů Antverpy hostí závody ve dnech 20. – 23. dubna. Asijské kolo v Šanghaji bylo přidáno do seriálu v roce 2014 a letos je termín stanoven 29. dubna až 1. května. Poté se LGCT vrací do Evropy, konkrétně do Hamburgu (4. – 7. května). O dva týdny později zavítá do Madridu, dále se přesune do Chantilly.
 
Ve dnech 9. – 11. června přijde na řadu Cannes a deváté kolo se jede poslední červnový víkend v Monaku. V červenci se bude konat mítink buď v Paříži, nebo Londýně, o čemž bude brzy rozhodnuto. Co se jisté, že jezdci zavítají 7. – 9. července do portugalského Estorilu. Poté je na řadě Valkenswaard, jehož termín připadá na 4. – 7. srpna.
 
Do konce túry budou zbývat pouze tři zastavení: Řím (9. – 11. září), o týden později Vídeň a nakonec tradiční finálová destinace v katarském Dauhá.
 
Zdroj: web LGCT


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace